سایت اسلام آبادغرب پرس، اخباراسلام آبادغرب ،دالاهو،استان کرمانشاه وکشوررابه اطلاع همشهریان وبینندگان عزیزخودمی رساندیاری شمادراین عرصه مایه دلگرمی ماست.منتظرارسال اخباروتحلیل های شما عزیزان هستیم

سایت اسلام آبادپرس
وبلاگicon

سایت اسلام آبادپرس

معرفی اسلام آبادتایمز

آگاهی ، عنصری است که انسان را در پیچ و خم جریان ها و تحولات اجتماعی ، هدایت کرده و به او در انتخاب بهترین راه و مناسب ترین روش برای گذر از این تحولات ، مدد می رساند . مشکلات تاریخی جوامع در استیلا و حاکمیت جریان های نا صواب ، ریشه در ناآگاهی مردمان آن جامعه داشته و تاریخدانان همواره از این عنصر به عنوان حلقه مفقوده توسعه یافتگی جوامع یاد کرده اند.

اصول کاری سایت اسلام آبادتایمز

پرهیز از بیان مباحث سطحی و عوامانه ، تاکید بر بیان منطقی گفته ها به نحوی که در هر شرایط و موقعیتی قابل دفاع باشد ، مراعات چارچوب های حقوقی ، طراحی ادبیات معتدل و مسالمت جویانه با زبان حق گویی ، شناخت و تبیین ظرفیت های جامعه و بیان مستند مشکلات مردم و دوری از گفتن ناحق و نشر ناروا چارچوب مناسبی برای ادامه حیات اسلام آبادتایمز است تا بتواند با تلاش و صبوری و استقامت به مرور مخاطبان خود را در عرصه اجتماع پیدا نماید

لازم به تذکر نیست که رسانه ها وظیفه سنگین پاسداری و حراست از خرده فرهنگ ها را بر دوش دارند و همین خرده فرهنگ ها هستند که در ساختن بنیان و دیوار مردم سالاری و حاکمیت اراده مردم ، ملاط و آجر آن را فراهم می کنند
ارسال توسط اسلام آبادپرس

کوروش باقری،علی مظاهری،کیانوش رستمی ونداشهسواري دراسلام آبادغرب

طي مراسمي و با همت مديريت كارخانه لبنيات مانيزان امروز مراسم تجليل از آقايان كوروش باقري سرمربي تيم ملي وزنه برداري ،كيانوش رستمي مدال آور المپيك،علي مظاهري پرچم دار ايران در المپيك و خانم نداشهسواري اولين بانوي زن كرمانشاه در مسابقات المپيك برگزار شد.

در اين مراسم كه در محل كارخانه مانيزان برگزار شد ورزشكاران از نزديك با كاركنان اين واحد توليدي ديدن و مورد استقبال قرار گرفتند در پايان اين مراسم از طرف مديريت مانيزان به هر كدام از اين ورزشكاران 5 سكه طلا و لوح يادبود اهدا گرديد.ارسال توسط اسلام آبادپرس
 
تاريخ : دوشنبه سیزدهم شهریور 1391

تصاویر غیر اخلاقی در اجلاس تهران!

432 تصاویر غیر اخلاقی در اجلاس تهران!!

526979 462771553743704 1488681877 n تصاویر غیر اخلاقی در اجلاس تهران!!

526979 462771557077037 366721632 n تصاویر غیر اخلاقی در اجلاس تهران!!

526979 462771550410371 433103432 n تصاویر غیر اخلاقی در اجلاس تهران!!
ارسال توسط اسلام آبادپرس
 
تاريخ : یکشنبه دوازدهم شهریور 1391

آغاز عملیات کاوش اضطراری در تپه پلنگرداسلام آبادغرب

اسلام آبادپرس:معاون میراث فرهنگی، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، از آغاز عملیات کاوش اضطراری در تپه پلنگرد شهرستان اسلام آبادغرب خبر داد.

مهندس فهیمه روشن در این خصوص اظهار داشت: عملیات کاوش اضطراری در تپه پلنگرد بخش حمیل شهرستان اسلام آبادغرب با مجوز پژوهشکده باستان شناسی کشور و به سرپرستی شکوه خسروی دانشجوی دکتری باستان شناسی و اصغر رشنو از کارشناسان باستان شناسی اداره کل میراث فرهنگی استان کرمانشاه از امروز (12 شهریور ماه) آغاز شد.

وی افزود: با توجه به عملیات راهسازی در این منطقه و ضرورت مطالعه محوطه فرهنگی تاریخی پلنگرد که در معرض آسیب قرار دارد، اداره کل میراث فرهنگی استان کرمانشاه بر آن شد تا نسبت به کاوش اضطراری این محوطه اقدام کند.

معاون میراث فرهنگی، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، گفت: با توجه به اینکه محوطه پلنگرد در منطقه زاگرس مرکزی واقع شده است انجام مطالعات باستان شناسی آن امری بسیار مهم و ضروری است.

این مقام مسئول اظهار داشت: محوطه پلنگرد دارای بقایایی از دور های مس و سنگ، دوره تاریخی و دوره اسلامی می باشد.

روشن یادآور شد: قطعا پس از انجام عملیات میدانی، نتایج این کاوش در قالب مقالات علمی پژوهشی منتشر خواهد شد.


ایمیل های ارسالی شمابرای اسلام آبادپرس/انتقادازشهرداری وشورای شهراسلام آبادغرب به دلیل پارتی بازی

اسلام آبادپرس:بنام خداي بزرگ بنام كارگر بكام از ما بهتران تعدادي از كارگران بيچاره وزحمت كش شهرداري هرچندماه يكبار حقوق مي گيرند.شورائيان فسم خورده اند تا از حق اينها دفاع كنند.اما خود اعضاي شورا حقوقشان را زير پا مي گذارند.هرسال تعدادي از كارمندان نورچشمي واعضاي شوراي اسلامي شهر اسلام آبادغرب با هزينه شهرداري به سفرهاي زيارتي وسياحتي مي روند.

درمصوبات مي نويسند:كارگر، اما در عمل تعدادي از اعضاي شوراي اسلامي وروحاني پيش نماز شهرداري وهمچنان كساني كه پست اصلي شان كارگري است اما چون نورچشمي هستند درپست هاي اداري مشغول بكار هستند را اعزام مي كنند.امسال هم بازهم همان شيوه قديمي بكار گرفته شده است.

ما نمي دانيم فرمانداري چه كار مي كند كه اين مصوبات ظالمانه را رد نمي كنند؟ به كي پناه ببريم؟چرا ازنام ما كارگران سوءاستفاده مي شود؟آيا شما درد دل ما را چاپ مي كنيد ؟ آيا از اعضاي شوراي شهر سوال مي كنيد؟ آيا از فرماندار سوال مي كنيد؟ ترا به خدا ما را كمك وياري كنيد چون امروز وفردا بازهم با پول مردم نورچشمي ها روانه تفريح مي شوند.


 یک سئوال و جواب از احمد شاملو: آیا هنر و سیاست جایی به هم می رسند؟!

اسلام آبادپرس:در گفتگویی از احمد شاملو پرسیده می شود : "آیا هنر و سیاست جایی به هم می رسند؟او پاسخ می دهد: « آه بله، حتما. نرون شهر رم را به آتش می کشید و چنگ می نواخت. شاه
اسماعیل خودمان صدها هزار نفر را گردن می زد و غزل می گفت. بتهوون عظیم ترین سمفونی... عالم را در ستایش شادی ساخت و هیتلر که آرزو داشت نقاش بشود، عظیم ترین رنجگاه تاریخ، کشتارگاه زاخسن هاوزن را. ناصرالین شاه هم شعر می سرود و هم نقاشی می کرد و نقاش می پرورد. اما، برای یک تکه طلا می داد سارق را زنده زنده پوست بکنند. انسان برایش با بادمجان تفاوتی نداشت. خب بله، یک جایی به هم می رسند: متاسفانه بر سر نعش یکدیگر»


 تلاش الیاس قالیباف برای جذب تیم فواد صادقی

امیر مقدم از نزدیکان محمدرضا باهنر در جامعه اسلامی مهندسین در صفحه شخصی خود در نوشت:

 
اسلام آبادپرس:با مدیر مسول وقت یکی از روزنامه های مهم با هم بودیم که الیاس قالیباف با ایشان تماس گرفت،ظاهرا الیاس قالیباف از ایشان خواسته بود هر طور شده و به هر قیمتی فواد صادقی را جذب کند و پیگیر موضوع بود...اما انگار هنوز توفیقی نداشته اند.

فواد صادقی و همکارانش در سایت بازتاب، موسس سایت تابناک و آینده نیوز بودند که در حال حاضر سایت "بازتاب امروز" را اداره می کنند.


«سومار» کم جمعیت ترین شهر ایران است/کرمانشاه نهمین شهرپرجمعیت ایران

اسلام آبادپرس:بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن 1390 که اخیرا منتشر شده استان کرمانشاه سیزدهمین استان پر جمعیت کشور است.

بر اساس نتایج این سرشماری جمعیت استان یک میلیون و 945 هزار و 227 نفر است که از این تعداد 981 هزار و 780 نفر مرد و 963 هزار و 447 نفر زن هستند.

این استان 2/59درصد جمعیت کل کشور را در خود جای داده است.

از مجموع جمعیت استان یک میلیون و 355 هزار و 94 نفر در شهرها و 678 هزار و 738 نفر در روستاها زندگی می کنند.

جمعیت شهرستانهای استان نیز به ترتیب به این شرح است:

1-شهرستان کرمانشاه: یک میلیون و 30هزار و 978 نفر

2-اسلام آباد غرب: 151 هزار و 473 نفر

3-سنقر و کلیایی: 91 هزار و 935 نفر

4-هرسین: 86 هزار و 342 نفر

5-سرپل ذهاب: 85 هزار و 616 نفر

6-کنگاور: 81 هزار و 51 نفر

7-صحنه: 76 هزار و 678 نفر

8-جوانرود: 71 هزار و 235 نفر

9-گیلانغرب: 62 هزار و 858 نفر

10-پاوه: 56 هزار و 837 نفر

11-روانسر: 46 هزار و 395 نفر

12-دالاهو: 39 هزار و 837 نفر

13-ثلاث باباجانی: 38 هزار و 475 نفر

14-قصرشیرین: 25 هزار و 517 نفر

بر این اساس شهرستان کرمانشاه با داشتن 53 درصد کل جمعیت استان، بین 397 شهرستان کشور رتبه نهم جمعیتی را دارد.

جمعیت شهر کرمانشاه هم 851 هزار و 405 نفر است که برابر با 8/62 درصد جمعیت شهری استان می باشد. همچنین شهر کرمانشاه رتبه نهم جمعیتی بین 1139 شهر کشور را درد.

شهر سومار استان کرمانشاه نیز با 9 نفر جمعیت کم جمعیت ترین شهر کشور است.شهردار گیلانغرب استعفا كرد

رییس شورای اسلامی شهر گیلانغرب با تایید استعفای شهردار این شهر گفت: با توافقی كه میان شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر صورت گرفت، شهردار بصورت مكتوب استعفایش را به شورا اعلام كرد كه مورد موافقت اعضای شورای شهر نیز قرار گرفت.

شهردار گیلانغرب استعفا كرد

اسلام آبادپرس:نادر زارعی افزود: با توجه به اینكه مسعود بیگداشتیان در سمت شهردار گیلانغرب، نتوانست انتظارات مردم و شورای شهر را در بحث مبلمان شهری و توسعه فضای سبز برآورده كند این توافق بین شورای شهر و شهردار حاصل شد تا وی با استعفای خود دست شورا را برای انتخاب شهردار جدید باز گذارد.

وی تصریح كرد: 'بیگداشتیان' به مدت پنج سال شهردار گیلانغرب بود هر چند اقدامات خوبی در زمان مدیریتش در شهر انجام شد ولی شورای شهر براساس تعهداتی كه به مردم دارد بدنبال انتخاب فردی است تا در مجموعه مدیریت شهری و سطح شهر تحول ایجاد كند.

زارعی اظهار داشت: شهردار گیلانغرب همچنان و تا زمان معرفی شهردار جدید در این سمت فعالیت دارد تا امور مردم دچار وقفه نشود.

رییس شورای شهر گیلانغرب اظهار امیدواری كرد با حضور شهردار جدید، شاهد تعامل و هم سویی وی با اعضای شورا و تحول در حوزه مبلمان شهری، فضای سبز و توسعه وضعیت شهری باشیم.

وی یادآور شد: اعضای شورا به اتفاق 'كیومرث پیرو' را به عنوان شهردار انتخاب كرده اند كه امیدواریم هر چه زودتر مراحل قانونی این انتخاب انجام شود تا وی كه سابقه حضور در شورای شهر و ریاست شورا را نیز در كارنامه خود دارد، تا آخر هفته جاری كارش بعنوان شهردار گیلانغرب را آغاز كند.

اسلام آبادپرس:درادامه مطلب بخوانید:


تصاویر/نماز مختلط به شیوه منافقین اشرف نشین


اداره حفاظت محیط زیست قصرشیرین دستگاه برتر استان كرمانشاه شد


 رییس پلیس: قصرشیرین یكی از كم جرم ترین و امن ترین شهرهای كشور است


 یك هزار و 500 خانوار گیلانغربی برای فعالیت در بازارچه مرزی ثبت نام كردند


 یادت نروداحمدی نژاداستقلالی است


عکس/ بازیکن سابق استقلال با بینی عمل شدهادامه مطلب...
ارسال توسط اسلام آبادپرس

رسوایی ترکیه/تجاوز نیروهای ترکیه به زنان پناهجوی سوری

اسلام آبادپرس:هیئت امدادرسان حقوق بشر سازمان ملل از تجاوز عناصر ترکیه‌ای به دختران و زنان پناهجوی سوری در اردوگاه‌های مرزی ترکیه خبر داد.  
به گزارش فارس به نقل از عربی‌پرس، هیئت امداد حقوق بشر سازمان ملل در گزارشی از تجاوز نیروهای نگهبان ترکیه در اردوگاه‌های این کشور در نزدیکی مرز با سوریه به زنان پناهجوی سوری خبر داد.
 
خبر تأسف‌بار تجاوز نیروهای ترکیه به زنان پناهجوی سوری در اردوگاه‌های ترکیه، برای اولین بار نیست که منتشر می‌شود.

سال گذشته نیز اخبار متعدد مشابهی در این خصوص منتشر شد و حتی برخی از این زنان با حفظ مخفی ماندن هویت خود، در تلویزیون سوریه این امر را فاش کردند.
 
به گزارش عربی‌پرس، در گزارش هیئت امداد سازمان ملل آمده است که بیش از 800 فقره تجاوز جنسی به زنان و دختران سوری در اردوگاه‌های ترکیه که حدود 29 هزار سوری را در خود جا داده است، رخ داده است.

بنا بر این گزارش، بیشتر پناهجویان و در حدود 80 درصد آنان زن و دختر هستند.
 
ترکیه چندی پیش نیز و مشخصا در ابتدای ماه رمضان اعتراض پناهجویان سوری را که به وضعیت معیشتی نابسامان خود اعتراض داشتند، بشدت سرکوب کرد اما از سویی دیگر روزانه با مانور دادن روی این موضوع، خود را حامی مردم سوریه نشان می‌دهد.

احمد داود اوغلو وزیر خارجه ترکیه پنجشنبه شب در نشست شورای امنیت در خصوص سوریه، از سازمان ملل خواست تا در خاک سوریه اردوگاه‌هایی برای پناهجویان ایجاد کند اما یک مقام سازمان ملل بلافاصله این درخواست را رد و آن را غیر ممکن اعلام کرد.
 
پناهجویان سوری اغلب از شهرهای مرزی سوریه و از بیم حملات افراد مسلح و درگیر شدن آنان با ارتش سوریه خانه و کاشانه خود را ترک کرده‌اند.ارسال توسط اسلام آبادپرس

 دولت اگر در واگذاری سهام عدالت ناتوان است عذرخواهی کند

اسلام آبادپرس:عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس درباره عملکرد دولت در واگذاری سهام عدالت گفت: دولت باید به توقع ایجاد شده برای واگذاری سهام عدالت و پرداخت سود به سهامداران پاسخ دهدواگر مسئولین نمی توانند سهام عدالت را واگذارو سود آن را پرداخت کنند از مردم عذرخواهی و از مسیر رفته برگردند.

عزت الله یوسفیان ملا اظهار داشت: درنحوه واگذاری سهام عدالت وپرداخت سود با مشکل مواجه هستیم و برای جلوگیری از مشکلات باید یک راهکار قطعی و حتمی اندیشیده شود.

نماینده مردم آمل و لاریجان درمجلس شورای اسلامی با اظهارامید واری نسبت به تعیین تکلیف سهام عدالت از سوی سه قوا گفت: اصل توقع مردم از سهام عدالت سود است و درمراجعاتشان به مجلس اعلام می کنند که سودی به آنها پرداخت نمی شود.

یوسفیان ملا با بیان اینکه سهام شرکت ها باید دست افراد حرفه ای وآشنا به بورس باشد افزود: درحال حاضر سهام عدالت دردست کسانی است که بورس را نمی شناسند وسهام عدالت برای آنها حکم حساب پس انداز را دارد و نمی داند سهامش را در چه زمانی باید خرید و فروش کند.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس درادامه به موانع پیش روی واگذاری سهام شرکتهای دولتی اشاره کرد واظهار داشت: نیروی انسانی شرکتهای دولتی از مدیرعامل و هیات مدیره تا مدیران میانی و کارگر ساده با خصوصی شدن و واگذاری سهام شرکتها مخالف هستند ومخالفتشان درحدی است که می توان آنها را مانع اول خصوصی سازی شرکتها دانست.

نماینده مردم آمل و لاریجان درمجلس‌افزود: بسیاری از شرکتهایی که شرکتهای آماده واگذاری را خریدند مقصودشان افزایش تولید و میزان اشتغال نبود وبیشتر برای جاذبه های پیرامونی شرکتها آمدند.

این عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس باذکر مثالی توضیح داد: بسیاری از شرکتهای قابل واگذاری صاحب چندین هکتار زمین هستند از این رو بسیاری از خریداران برای تضعیف کارخانه ها و درنهایت انجام ساخت و ساز درزمینهای وابسته به شرکتها ، سهام این شرکتها را خریداری کردند وبرخی هم به امید دریافت تسهیلات میلیاردی اقدام به خرید شرکتهای دولتی کردند.ارسال توسط اسلام آبادپرس
 
تاريخ : شنبه یازدهم شهریور 1391

 ابومرزوق: روابط ایران و حماس به سردی گرائیده است

اسلام آبادپرس:موسي ابومرزوق معاون رييس دفتر سياسي حماس از تيره شدن روابط اين جنبش با ايران به سبب آنچه وی قتل عام ملت سوريه توسط نظام دمشق و موضع تهران در اين زمينه خواند، خبر داد.

 وي در گفت وگو با پايگاه اينترنتي الوطن العربي حمايت اين جنبش از ملت سوريه و مخالفتش با سركوب و قتل اين ملت توسط نظام بشار اسد رييس جمهوري سوريه را مورد تاكيد قرار داد.

رهبران حماس مدتي پس از آغاز اعتراضات در سوریه به صورت مخفیانه دمشق را ترك كرده و در برخي پايتخت‌هاي عربي مستقر شدند که گفته می‌شود با کمک 700 میلیون دلاری قطر و عربستان و برای ضربه زدن به محور مقاومت صورت گرفته باشد.

در حالی که هیچ کشوری حاضر به پذیرش همه رهبران حماس با هم نبود، خالد مشعل رييس دفتر سياسي حماس راهي دوحه پايتخت قطر شد و ابومرزوق به قاهره رفت.

به نظر می‌رسد که حماس به دلیل گرایش‌های اخوانی خود از همه خدمات و کمک‌هایی که نظام سوریه به آنها کرده پشت پا زده و با سرنگونی مبارک در مصر، امیدوار است که بتواند حامیان جدیدی به جای ایران و سوریه پیدا کند.

در همين حال، ابومرزوق گفت: رابطه حماس و مصر از زمان رياست جمهوري محمد مرسي بسيار تقويت شده است خصوصا كه مصر در سايه نظام جديد با قدرت از مساله فلسطين دفاع مي كند.

در این میان پایگاه خبری محیط در گزارشی از درخواست اخوان‌المسلمین مصر از جنبش حماس برای قطع روابط خود با ایران خبر داد، درخواستی که به نظر می‌رسد با توجه به سخنان اخیر ابومرزوق خیلی دیر بیان شده و عملاً ایران و حماس فعلاً رابطه‌ای ندارند و ایران باید به دنبال جایگزینی برای آنها باشد.

وي در بخش ديگري از گفت وگو، اتهامات وارده مبني بر دست داشتن فلسطينيان در حمله به سربازان مصري در سينا كه به كشته شدن 16 نفر از آنان انجاميد، رد كرد و اسراييل را مرتبط با اين حمله دانست.

ابومرزوق همچنين طرف هاي خارجي را عامل توقف پرونده مصالحه ملي ميان فلسطينيان و برگزارنشدن نشستهاي حماس و فتح دانست.ارسال توسط اسلام آبادپرس

 تصاویرحواشی اولین روز اجلاس سران عدم تعهد

اسلام آبادپرس:شانزدهمين اجلاس سران کشورهاي عضو جنبش عدم تعهد صبح دیروز(پنجشنبه) با حضور حضرت ايت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي، در تهران آغاز بکار کرد.


رهبر معظم انقلاب اسلامي در سخنان بسيار مهمي در جمع 120 تن از سران و مقامات کشورهاي پنج قاره جهان، با اشاره به شرايط حساس گيتي و عبور جهان از يک پيچ تاريخي بسيار مهم و نشانه هاي بروز نظام نوين چند وجهي در مقابل نظام يک جانبه گرايي سلطه، به تبيين فرصت هاي نويد بخش پيش روي کشورهاي مستقل و آرمانهاي اصلي کشورهاي غير متعهد و همچنين نشانه هاي لبريز شدن پيمانه صبر مردم جهان بويژه ملتهاي غرب از ساختارهاي معيوب، منسوخ ، ناعادلانه و غير دموکراتيک هندسه غلط بين المللي موجود، پرداختند و تاکيد کردند: «جنبش عدم تعهد بايد نقش جديدي در شکل گيري نظم نوين بين المللي ايفاء کند و اعضاء اين جنبش مي توانند با هم‌افزائي امکانات و ظرفيتهاي گسترده‌ي خود، براي نجات جهان از ناامني و جنگ و سلطه‌گري نقشي تاريخي و ماندگار بيافرينند».

این تصاویرجالب وبیشترازاین رادرسایزبزرگ درادامه مطلب ببینید:
ایمیل دریافتی ازیک همشهری ازراه دور
نام و نام خانوادگي : کورش منصوری جلیلیان
صندوق پستي : ....
متن پيام : در مورد بزرگان قلعه هرسم وبا نمایش عکس آنها وهم همچنین شهدای روستا وعکس بیشتر بنویسید ممنون کورش از کنگاناسلام آبادپرس:درصورتی که شما عزیزان قلعه هرسمی مطالب یا تصاویری دراختیارمابگذارید،آنهاراجهت استفاده مخاطبان عزیزدرج خواهیم کرد.


ادامه مطلب...
ارسال توسط اسلام آبادپرس

  پناسيل هاي جنبش غيرمتعهدها

بسمه تعالي               

اسلام آبادپرس:بيش از پنجاه سال از شكل گيري جنبش غيرمتعهدها سپري مي شود.در هنگامه اي كه دو ابرقدرت شرق(اتحاد جماهير شوروي سابق)وغرب (امريكا)جهان را به مناطق نفوذ خود تقسيم كرده وبسياري از دولتمردان كشورهاي مختلف جهان براي بقاي خويش به يكي از اين دو قدرت وقطب برتر دنيا متوسل شده و وابسته مي شدند؛ جمع معدودي از رهبران كشورهاي جهان سوم درفكر ايجاد وتشكيل مجمعي از دولت هايي برآمدندكه شاخصه اصلي آنها عدم وابستگي به بلوك هاي قدرت شرق وغرب بود.جواهر لعل نهرو نخست وزير هند؛مارشال تيتو رهبر كشوريوگسلاوي سابق؛جمال عبدالناصر رئيس جمهور مصر واحمد سوكارنو رهبر اندونزي كه هر چهارنفر از جمله رهبران مبارزه عليه استعمار خارجي بوده ورهبري استقلال كشورخويش را برعهده داشتند ودرميان افكارعمومي هندوستان؛يوگسلاوي؛مصر واندونزي داراي محبوبيت فوق العاده مردمي بودندبنيانگذاران جنبش عدم تعهد هستند.

بنيانگذاران غيرمتعهدها خود را از قيدوبندهاي قدرتهاي جهاني رهانيده واساس تشكيل اين جنبش را چنين اعلام نمودند:- احترام متقابل به تماميت ارضي و حاکميت يکديگر2-برابري و منافع متقابل3-عدم تجاوز به يکديگر4-همزيستي مسالمت آميز.

باتوجه به اينكه هرچهارنفر بنيانگذار جنبش عدم تعهد سالها دربرابر استعمارغرب مبارزه كرده وطعم تلخ جنايات غربي ها را درممالك خويش باتمام وجود لمس كرده بودندلذا گرايش سياسي آنها مخالفت بيشتر با سلطه غربيها برجهان بود وبه نوعي نگاه به شرق آنان پررنگ تر بود.

امروز اگرچه ابرقدرتي بنام اتحادجماهيرشوروي وجود اسمي ندارد اما نبايد از نظردور داشت كه از زمان روي كارآمدن ولاديميرپوتين در روسيه كنوني ومقاومتها ومخالفت هاي او در برابر سياستهاي قلدرمآبانه وفرامرزي آمريكايي ها ؛جهان مي رود تا بارديگرشاهد شكل گيري جنگ سرد ودو قطبي شدن باشد.نمونه بارز اين موضوع را مي توان درقضاياي فعلي سوريه متجلي ديد.وتوي پي درپي قطعنامه هايي كه ازحمايت همه جانبه آمريكا وهمپيمانانش برخوردار بودند؛توسط روسيه وچين درشوراي امنيت سازمان ملل متحد؛ طليعه بازگشت دوباره سايه جنگ سرد بر دنياست.

درچنين فضايي است كه جنبش عدم تعهدمي تواند مدعي استقلال سياسي از بلوك هاي قدرت باشد.البته استقلال وعدم وابستگي را نبايد با درگير شدن وقطع ارتباط با جهان خارج وبه ويژه قدرتهاي بزرگ جهاني مساوي دانست. اگر استقلال سياسي را دفاع همه جانبه وتمام قد دولتها از منافع ؛ اهداف سياسي وفرهنگي واقتصادي وامنيت ملي براساس اصول وارزشهاي حاكم برجامعه خود وبدون توجه به دخالتهاي پيداوپنهان قدرتهاي جهاني بدانيم؛براستي چند كشور دردنيا به معناي واقعي كلمه مستقل وغيرمتعهد به امرونهي ابرقدرتها هستند؟ تاملي بروضعيت حاكميت فعلي برخي از كشورهاي عضو جنبش عدم تعهد به خوبي نشان مي دهدكه تعدادي از اعضاي جنبش نه تنها در اتخاذ سياست هاي خارجي؛بلكه حتي درامورات داخلي كاملا تحت تسلط نه تنها ابرقدرتها بلكه قدرتهاي منطقه اي قرار داشته و امورات جاري مملكت خويش را براساس منويات آنها تنظيم مي نمايند.

علي رغم اينكه چنين معضلي فرا روي جنبش غيرمتعهدها خودنمايي مي كند؛ بازهم مي توان از ظرفيت بالاي سياسي واقتصادي اين جنبش در راستاي حفظ منافع ملتهاي جهان سوم ومخالفت با سياست هاي فرامرزي وتوسعه طلبانه قدرتهاي جهاني ودفاع از حقوق بشرو........ بهره جست. بدون ترديد از قوه به فعل درآوردن پناسيل عظيم اقتصادي؛سياسي وفرهنگي جنبش عدم تعهد نيازمند سازوكارهاي مناسب است.داشتن دبيرخانه دائمي وبهره گيري از نظرات كارشناسان مجرب رشته هاي گوناگون كشورهاي عضو جنبش وتلاش براي اثرگذاري هرچه بيشتر وبهتر درمباحث مختلف وبه ويژه پايان بخشيدن به مناقشات سياسي ونظامي احتمالي كشورهاي عضو واعطاء كمك هاي مالي به ممالكي كه با فقر وتنگدستي وخشكسالي دست وپنجه نرم مي كنند و......؛مي تواند جايگاه اين جنبش را از نظر كمي وكيفي ارتقاء دهد.

باتوجه به اينكه اين روزها شانزدهمين اجلاس سران جنبش عدم تعهد درتهران درحال برگزاري است اميد مي رود جمهوري اسلامي ايران با ارائه پيشنهادات وراهكارهاي مناسب وقابل اجرا بتواند نقشي ماندگار در راستاي تقويت پايه هاي جنبش عدم تعهد ايفا نمايد.

كرم محمدي

اين مطلب بعنوان سرمقاله روزنامه سراسري مردم سالاري درروزپنجشنبه 9/6/1391 به چاپ رسيده است.


مراسم تودیع و معارفه سرپرست شبکه بهداشت و درمان دالاهو

سایت اسلام آبادپرس                                                

اسلام آبادپرس:با حضور دکتر حمزه، معاونت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه  در جمع پرسنل شبکه بهداشت و درمان دالاهو دکتر پوریاور رسما مسئولیت شبکه بهداشت و درمان دالاهو را به عهده گرفت.  در این مراسم که در سالن اجتماعات فرهنگ و ارشاد دالاهو و با حضور فرماندار و مسولین شهرستان برگزار شد از خدمات دکتر بیگرضایی تقدیر و تشکر بعمل امد

لازم به ذکر است دکتر بیگرضایی در طول مدت خدمت خود درشهرستان دالاهو کارنامه موفقی را از خود بر جای گذاشتند.ارسال توسط اسلام آبادپرس

یاداشت ارسالی عضوشورای شهرکرندغرب برای اسلام آبادپرس

اسلام آبادپرس:مدتهاست مکاتبات عدیده ای از سوی شورای اسلامی شهر کرندغرب با مسئولین استانی و نیز نماینده مجلس شورای اسلامی در دوره گذشته صورت گرفته و بارها از تمامی مسئولین خواسته شده تا در خصوص استفاده از پتانسیل نیروی جوان دالاهو در ادارات و ارگانهای مستقر در دالاهو استفاده شود ولی متاسفانه تا کنون هیچ اقدامی در این زمینه صورت نگرفتهِ است.
لذا شورای اسلامی شهر نیز بنا بر وظیفه نسبت به انتقال خواسته مردم این دیار به مسولین در این رابطه فرو گذاری نکرده اما در این اثناء و با روی کار امدن مجلس جدید ماضمن آرزوی موفقیت برای آقای حاج علی جلیلیان نماینده منتخب مردم از ایشان تقاضا داریم تا نسبت به تلاش جهت استفاده از نیروهای بومی و مهمتر ازآن جذب افراد تحصیلکرده در ادارات دالاهو که بیشتر این ادارات بصورت نمایندگی و با حداقل نیرو فعالیت می کنندو شرایط جذب نیرو را دارند توجه ویژه و خاصی داشته باشند.

خواسته مردم دالاهو تنها به تغییر مدیران در ادارات ختم نمیشود زیرا مهمترین دغدغه ما بعنوان خدمتگزاران کوچک مردم و نیز تمامی مردم دالاهو ایجاد بسترهای لازم جهت جذب نیرو و استفاده از پتانسیل تحصیلکرده جوانی است که به استانهای دیگر مهاجرت می کنند.

ما امیدواریم با توانمندی هایی که از آقای جلیلیان نماینده محترم و دلسوز سراغ داریم شاهد تلاش های ایشان در جهت رسیدگی به این مهم باشیم تا انشاءاله چرخهای پیشرفت و توسعه در این شهرستان بیشتر ازهمیشه به گردش درآید.

شادمان کشکولی عضو شورای اسلامی شهر کرند غرب


پیام محبت آمیزیکی ازخوانندگان اسلام آبادپرس ازراه دور

اسلام آبادپرس:با سلام خدمت شما دوستان گل وزحمت کش به عنوان یک اسلام آبادی وظیفه خودم دانستم که از زحمات شما در ایجاد این وبلاگ و اطلاع رسانی بسیار خوب ومناسب تان تشکر وقدر دانی کنم و از خداوند منان میخواهم شمارا همواره در راه سر افرازی شهر عزیزمان یاری کند.
من به خاطر تحصیل در شهر اصفهان ساکن هستم ولی همیشه از طریق وبلاگ شما اخبار ووقایع شهر را دنبال میکنم
آرزو مند سلامتی وسر برزی گشتیدان
یا علی

سعید محمدی


برگزاري مسابقه سواركاري در اسلام آباد غرب

اسلام آبادپرس:بعد از گذشت يك دهه از آخرين مسابقه سواركاري در اسلام آباد غرب به همت مسئولين مسابقه سواركاري با حضور 4 استان به ميزباني شهرستان اسلام آباد غرب بمناسبت گراميداشت هفته دولت امروز برگزار شد

در اين مسابقه 40 سوار كار از استانهاي  كرمانشاه،ايلام ،لرستان و همدان  با اسبهايي از نژادهاي مختلف از جمله كرد و عرب مسافت 2 كيلومتري را در 4 كورس برگزار كردند كه در پايان آقايان شهاب الماسي با اسب بهار در كورس اول ،آقاي احمد خسروي با اسب كهكشان در كورس دوم ،آقاي بهمن عباسي با اسب گندم در كورس سوم و آقاي هوشنگ نوري با اسب دلنيا در كورس چهارم مقام اول را به خود اختصاص دادند

در پايان اين مراسم با اهدا حكم قهرماني و جوايزي از نفرات اول تجليل بعمل آمد.

حضور چشمگير خانواده هاي اسلام آبادي در اين مسابقه زيبا از نكات قابل توجه مراسم بود.

منبع:روابط عمومی فرمانداریارسال توسط اسلام آبادپرس
 
تاريخ : چهارشنبه هشتم شهریور 1391

 تفاوت سیدحسن نصرالله و ملک‌عبدالله از زبان هیکل

اسلام آبادپرس:محمد حسنين هيكل انديشمند و مورخ معروف مصری مي‏گويد: با سيدحسن نصرالله دبير كل حزب الله لبنان به مدت 9 ساعت درباره همه مسائل مهم منطقه ‏اي و بين‏ المللي مذاكره كردم و اين نه ساعت بسيار سريع گذشت ولي احساس كردم كه ملاقات نيم ساعته ‏ام با ملك عبدالله بن عبدالعزيز پادشاه عربستان به اندازه يك قرن طول كشيد.

هیکل در پاسخ به این سئوال که «در ديدارش با ملك عبدالله درباره چه موضوعی گفت و گو کرده»، اظهار داشت: ملك عبدالله فقط  يك سؤال از من پرسيد .. و آن هم اين بود كه رابطه ات با زنان در اين سنّ 80 سالگي چه طور است؟.

وی افزود: "مطبوعات سعودی روز بعد نوشتند که ما در آن دیدار درباره مسائل مهم منطقه‏ اي و بين‏ المللي گفت وگو کردیم".


 نمودار /هیات‌های دیپلماتیک در چه سطحی به تهران آمده‌اند؟


 وزیرخارجه لبنان: درباره امام موسی‌صدر مصاحبه نکردم/رسانه هاودروغ پردازی آشکار

اسلام آبادپرس:وزیرخارجه لبنان تأکید کرد که هیچ گونه مصاحبه‌ای در خصوص سلامتی امام موسی صدر نداشته است.

 دفتر رسانه ای "عدنان منصور" در بیانیه ای اعلام کرد: "برخی رسانه ها خبری را به نقل از عدنان منصور که برای شرکت در اجلاس عدم تعهد در تهران به سر می‌برد، منتشر کردند مبنی بر اینکه، امام موسی صدر و همراهانش زنده هستند و در لیبی اقامت دارند".

در این بیانیه آمده است: "وزیرخارجه با قاطعیت این خبر را تکذیب می کند .. وی درباره این موضوع با هیچ رسانه ای مصاحبه نداشته و انتظار دارد رسانه ها در انتشار چنین خبرهایی دقت داشته و مسئولیت پذیر باشند، و پیش از انتشار درباره دقت و صحت آن اطمینان یابند".

رسانه ها دیروز به نقل از وزیر امورخارجه لبنان اعلام کردند، امام موسی صدر و همراهانش در لیبی زنده هستند، و به زودی آزاد می شوند.ارسال توسط اسلام آبادپرس

بخشدارمرکزی اسلام آبادغرب وابهاماتی پیرامون وی

اسلام آبادپرس:این پسرخوب که درتصویرفوق درحال انجام تشریفات افتتاح یک پروژه دربزرگترین وپرجمعیت ترین شهرستان استان کرمانشاه(بعدازمرکزاستان)میباشدخسروی بخشدارمرکزی اسلام آبادغرب میباشد.

پسری جوان،اتوکشیده وآراسته که سن اوقطعابه 30سال هم نمیرسد،فردی ناشناخته وبی حاشیه میباشد.به لحاظ ناشناخته بودنش،اطلاعی از پیشینه شغلی وی دردسترس نیست.

خسروی که کرمانشاهی میباشدیکی ازانتصابات بسیارمرموز زمان دکترفلاحت پیشه بود.نحوه انتصابش به عنوان بخشداراسلام آبادغرب هنوزهم درهاله ای ازابهام میباشد.

این پسرجوان که به حکم مسئولیتش همیشه درجلسات فرمانداری حضوردارد،مسئولی مودب وکم حرف(به این دلیل که تاحالاهیچ خبری ازوی دررسانه هاندیده ایم،که البته شایدهم تاکتیک ایشان  باشد)میباشد.

سئوالی که ازایشان داریم این است که چه سوابقی مدیریتی دراین سطح دارید؟انشاءالله که فقدان سوابق مدیریتی شماکذب باشد!!

وسئوال دوم ازشمااین است:وضعیت استخدامی شمابه چه ترتیب است؟انشاءالله که بخشدارمرکزی اسلام آبادغرب استخدام شرکتی ویاقراردادی نباشند!!

توانمندیهای نیروی انسانی نخبه اسلام آبادغرب که سرتاسردستگاهای اداری استان ازآنهاتغذیه میشودبرهیچ کس پوشیده نیست .ضمن احترامی که برای ایشان قائلیم اماشهرستان مظلوم اسلام آبادغرب نبایدمیدانی برای کسب تجربه وسکوی ارتقا افرادباشد.درهمین  بخشداری اسلام آبادغرب پرسنلی هستندکه هم به لحاظ تحصیلات آکادمیک ،هم به لحاظ تجربه حضوردربخشداری وهم به لحاظ شناختی که بواسطه بومی بودن ازمنطقه دارندبسیارشایسته هستند.حالابااین تفاسیراین انتصاب حقیقتابحث برانگیزبود!


اسلام آبادپرس آمادگی داردتاجوابیه آقای خسروی رادرج کند.


نقدارسالی یک مخاطب اسلام آبادپرس برنوشته فوق

اسلام آبادپرس:این بخش از مطلب شما که اسلام آباد غرب نباید محل تجربه اندوزی صرف افراد فاقد تجربه باشد را می توان پذیرفت اما تاکید مکرر بر اینکه حتما اسلام آبادی ها در مصدر امور آن شهرستان باشند خیلی معقول به نظر نمی رسد. کسانی که در شهرهای بزرگ مانند تهران رشد کرده اند وبا مسائل کلان سروکار داشته اند در بسیاری از موارد دید بهتر وبازتری نسبت به مسائل داشته و غالبا فاقد تنگ نظری هستند که برخی از مسئولین شهرستانی دچار آن می باشند ولذا حضور اینچنین افرادی می تواند به رشد وتوسعه شهرستان کمک نماید. نکته دیگر اینکه محل رشد نخبگان هر شهری الزاما پست ها و موقعیت های همان شهر نیست وبرعکس نخبگان باید تلاش کنند در سطح کلان کشوری جایگاهی کسب کنند تا بیشتر مثمر الثمر باشندو اتفاقا یکی از ضعف های دکتر فلاحت پیشه در همین بخش بود که نتوانست یا نخواست نخبگان اسلام آبادی در شهرهای بزرگ ویا کلان کشور جایگاهی داشته باشند وحتی از نخبگانی که در چنین جایگاههائی بودند مانند بهمنیار شیخی در معاونت استانداری، مهندس یاری مدیرکل اداره تعاون، پرفسور مصطفائی در علوم پزشکی، دکتر صیدمحمدی در وزارت کشور، مهندس احمدی در سازمان فنی حرفه ای استان و.... حمایت نکرد.
ارسال توسط اسلام آبادپرس
 
تاريخ : دوشنبه ششم شهریور 1391

تحصیل 300 رهبر دنیا در دانشگاه‌ های آمریکا

اسلام آبادپرس:«واشنگتن‌تایمز» با ارائه آماری از تعداد دانشجویان‌خارجی و فارغ‌التحصیلی تعداد زیادی از رهبران جهان از دانشگاه‌های آمریکا، می‌نویسد: بسیاری از رهبران کشورها آموزش‌های آمریکایی فرا گرفته‌اند که منجر به افزایش قدرت نرم واشنگتن می‌شود.


این روزنامه در مطلبی با عنوان «بسیاری از رهبران جهان، مسلح به آموزش‌های آمریکایی، درباره دنیا تصمیم‌گیری می‌کنند»، می‌افزاید: هنگامی که مقامات آمریکایی تلاش داشتند برای رسیدن به توافقی به منظور خاتمه جنگ داخلی 20 ساله میان سودان و سودان‌جنوبی در سال 2005 میانجی‌گری کنند، با فرد جنگجویی که رهبری شورشیان را در جنوب این کشور به عهده داشت، طرح دوستی ریخته بودند.

پیش از آنکه «جان گارانگ» فرماندهی ارتش آزادی‌بخش مردم سودان را در دست بگیرد، چهار سال در دانشگاه «گرینل» ایالت آیوا درس می‌خواند و مدرک کارشناسی خود را در رشته اقتصاد دریافت کرد. یک دهه پس از فارغ‌التحصیل شدن در سال 1969، وی به این ایالت بازگشت تا مدرک کارشناسی ارشد و دکترای خود را از دانشگاه ایالتی آیوا، در رشته اقتصاد کشاورزی بگیرد.

تصویر قبیله‌نشین «دینکا» و جنگجوی اصلاح‌ناپذیری که در مزارع ذرت غربی پرورش یافته، آنقدر عجیب نیست که به نظر می‌رسد. تعداد غافلگیرکننده‌ای از سیاستمداران، دیپلمات‌ها، قانونگذاران، رهبران نظامی و غول‌های بازرگانی از سراسر دنیا، چه در کشورهای دوست و چه دشمن، زمانی در دانشگاه‌ها و دانشکده‌های آمریکا درست خوانده‌اند، منبعی از قدرت نرم که منافع این کشور را اغلب به طرز شگفت‌آوری تامین کرده است.

شخصیت‌های بین‌المللی ارشد از جمله «میخائیل ساکاشویلی» رئیس جمهور گرجستان، عبدالله دوم شاه اردن، «کوفی عنان» دبیر کل سابق سازمان ملل و «بی‌نظیر بوتو» رئیس جمهور فقید پاکستان نیز در زمره افرادی هستند که پیش از بازگشت به وطن و به قدرت رسیدن، کلاس‌های درس آمریکایی را اشغال کرده بودند.

* 300 رهبر کنونی و سابق جهان، در دانشگاه‌های آمریکا تحصیل کرده‌اند

وزارت خارجه آمریکا، فهرستی از نزدیک به 300 رهبر کنونی و سابق جهان که موسسات آمریکایی را انتخاب کرده‌اند، جمع آوری کرده است. روندی که به گفته تحلیل‌گران، موضع آمریکا را به عنوان رهبر جهان در آموزش عالی تقویت کرده و در عین حال تمایل و در بیشتر موارد نیاز این شخصیت‌ها را به آشنایی با آمریکا، سیاست‌ها و فرهنگش نشان می‌دهد. ما در پذیرش دانشجو از همه کشورهای دیگر بازتر عمل کرده‌ایم.

«آلن گودمن» رئیس موسسه غیرانتفاعی آموزش بین‌المللی می‌گوید؛ «به همین دلیل است که ما همچنان اولین کشور مقصد هستیم و زمان بسیار طولانی است که اینچنین بوده‌ایم. این سنت درهای باز آکادمیک ماست و ما سابقه‌ای بسیار طولانی در پذیرش دانشجویان خارجی داریم».

* دانشکده‌های ایالتی در مکان‌های ناشناخته‌ نیز تعداد زیادی از این دانشجویان خارجی را جذب می‌کنند

مدت‌هاست که درهای بهترین دانشگاه‌های آمریکا، به روی دانشجویان خارجی باز بوده است. اعتبارنامه‌هایی که از این دانشگاه‌ها گرفته شده، مهم است و محصول آن این خواهد بود که آنها درک بهتری از آمریکا خواهند داشت.

نه تنها دانشگاه‌های معروفی مانند هاروارد، ییل، ام‌آی‌تی، استنفورد، کلمبیا و دیگران توانسته‌اند سهم عمده‌ای را از این روند قدرتمند جهانی بدست آورند، سایر موسسات و دانشگاه‌های کمتر شناخته‌شده آمریکا نیز از آن بهره برده‌اند. مثلا دانشگاه ویسکانسین، دانشگاهی است که مقاماتی از بنگلادش، اردن، پرو، سریلانکا و سوئد از آن فارغ‌التحصیل شده‌اند. دانشگاه میشیگان نیز، به رهبرانی از آنتیگوا، جامائیکا و تایلند مدرک داده است.

دانشگاه لویزیانا نیز افتخار این را دارد که به رهبرانی از کاستاریکا و هندوراس و دیگر کشورها مدرک داده است. دانشگاه جرج واشنگتن نیز، شاهد تحصیل رهبرانی از کلمبیا، توگو و دیگر کشورها بوده است. دانشگاه شیکاگو گروه معروف به "پسران شیکاگو" را آموزش داده که گروهی از اقتصاددانان شیلیایی هستند و در سیاست پولی این کشور تاثیر زیادی دارند.

«جرج بالان» استادی از آمریکای لاتین در دانشکده امور عمومی و بین‌الملل دانشگاه کلمبیا می‌گوید: «نه تنها هاروارد بلکه گاهی دانشکده‌های ایالتی در مکان‌های ناشناخته‌ نیز، تعداد زیادی از این دانشجویان خارجی را جذب می‌کنند. بازار جهانی گسترش یافته است. برخی از این دانشکده‌ها در جذب دانشجویان خارجی، بسیار خوب عمل کرده‌اند».

* شش عضو کابینه اندونزی در دانشگاه‌های آمریکا تحصیل کرده‌اند

وزارت امور خارجه و گروه‌های خصوصی، فهرست افراد مهم خارجی که در دانشگاه‌های آمریکا تحصیلات عالیه خود را انجام داده‌اند، جمع‌آوری کرده است که شامل شاه اردن، ولیعهد نروژ و ولیعهد ژاپن می‌شود. در برخی کشورها، تعداد زیادی از مقامات هستند که در دانشگاه‌های آمریکا درس خوانده‌اند.

هنگامی که "سوسیلو بامبانگ یوهویونو" رئیس جمهور اندونزی که مدرک کارشناسی ارشد خود را در دانشگاه وبستر میزوری گرفت، می‌خواست کابینه تشکیل دهد، گروه مورد نظر وی شامل فارغ‌التحصیلانی از دانشگاه برکلی در کالیفرنیا (وزیر دفاع)، دانشگاه آمریکایی (وزیر دادگستری)، دانشکده وارتون در دانشگاه پنسیلوانیا (وزیر اقتصاد)، دانشگاه یو‌سی-دیویس (وزیر تجارت) و دانشکده معادن دانشگاه کلورادو (وزیر انرژی) می‌شد.
* تعداد دانشجویان خارجی در دانشگاه‌های آمریکا، در 10 سال گذشته 32 درصد افزایش یافته است

تحلیل‌گران معتقدند برنامه‌های دولت فدرال، سهم بسزایی در ورود انبوه دانشجویان خارجی به آمریکا که رهبران آینده کشورها و دیگر مشاغل را تشکیل می‌دادند، داشته است. این برنامه‌ها همچنین به آمریکایی‌های مستعد برای تحصیل در خارج از این کشور، پول پرداخت کرده و به خارجی‌ها امکان تحصیل در موسسات آمریکایی را می‌دهد.

این مسئله به همراه دیگر تلاش‌های دولت و دانشگاه‌ها، دروازه‌های آمریکا را به سوی دانشجویان خارجی باز کرده و تعداد دانشجویانی را که آمریکا را به مقصد کشورشان ترک می‌کنند نیز به طور چشمگیری افزایش داده است. موسسه آموزش بین‌المللی گزارش داد؛ تعداد دانشجویان خارجی در دانشگاه‌های آمریکا در سال 2010 تا 2011 تحصیلی، 723 هزار و 277 نفر بوده که نسبت به سال گذشته پنج درصد افزایش داشته است.

این رقم در پنج سال گذشته افزایش یافته و افزایش آن در دهه گذشته 32 درصد بوده است. اطلاعات این موسسه نشان‌دهنده این حقیقت است که دانشجویان خارجی، تنها از کشورهایی که روابط نزدیک و گرمی با آمریکا دارند، نمی‌آیند. تعداد دانشجویان چینی بیشترین رشد را داشته و تعداد آنها در مقطع کارشناسی، از 23 درصد به 43 درصد رسیده است.

* چین و هند بیشترین تعداد دانشجو را در آمریکا دارند

در سال تحصیلی 2010 تا 2011، حدود 157 هزار و 558 چینی در دانشگاه‌های آمریکا مشغول تحصیل بوده‌اند که این رقم، بسیار بیشتر از کشور دوم یعنی هند با 103 هزار و 895 دانشجوست. دیگر کشورهایی که روابط چندان خوبی با آمریکا ندارند مانند روسیه، پاکستان و افغانستان نیز، جوانان خود را به آمریکا اعزام کرده‌اند.

تعداد کمی از کشورها هستند که دانشجویان‌شان را به دلایل سیاسی از تحصیل در دانشگاه‌های آمریکا باز می‌دارند و مهارت‌هایی که آنها در کلاس‌های درس آمریکایی فرا می‌گیرند را در بازگشت به وطن بی‌ارزش می‌شمارند.

بالان می‌گوید: «من هیچ حکومتی غیر از کره شمالی یا کوبا نمی‌شناسم که محدودیت‌هایی برای افراد در تحصیل در خارج از کشور قائل باشند. در موارد بسیار کمی، دشمنی کشورها با آمریکا، منجر به جلوگیری از ورود افرادی که خواستار تحصیل در آمریکا هستند به این کشور می‌شود».


اسلام آبادپرس:درادامه مطلب بخوانید:

تشكيل "منطقه خودمختار" كردها در سوريه

 دعوت از بان‌کی‌مون برای حضور در مجلسادامه مطلب...
ارسال توسط اسلام آبادپرس
 
تاريخ : دوشنبه ششم شهریور 1391

هاشمي از نگاه مقامات ارشد عضو جنبش عدم تعهد

اسلام آبادپرس:شانزدهمين گردهمايي جنبش عدم تعهد در تهران مرا بر آن داشت تا گزيده‌اي از بيانات تني چند از مقامات بلندپايه اين كشورها كه به مناسبت‌هاي مختلف در تهران حضور يافته و در ديدار با رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام مطالبي را خطاب به آيت ا... هاشمي ايراد نمودند را به اطلاع برسانم .


نلسون ماندلا رئيس جمهور وقت آفريقاي جنوبي 25/7/1378

ما مثل شما نداريم و در تاريخ فراموش نخواهيد شد. شما هم، مانند من، براي پيروزي ملتتان در زندان بوديد و زير شكنجه قرار داشتيد. عالي جناب مي‌دانند كه من چه مي‌گويم و يك روز در زندان برابر با 30 سال است و خيلي خوشحالم كه يك مبارز موفق شده است تا جمهوري اسلامي ايران را از لحاظ پيشرفت به جايي برساند كه درهاي آن بر روي جهان باز است.


فيدل كاسترو رئيس جمهور كوبا30/2/1380

جناب عالي داراي ارزش و تجربيات ارزنده‌اي هستيد كه با توافق و هماهنگي همه كار مي‌كنيد و هميشه حمايت مردم را پشت سر خود داريد. امام خميني (ره) انقلاب را در سال 1979 پيروز كرد و تا الان حكومت مي‌كنيد؛ چون با اخلاقيات رهبري مي‌كنيد. شما انقلابي‌اي جوان و براي ما و بسياري از كشورهاي دنيا شخصيت ايده‌آلي هستيد و ملت كوبا خيلي علاقه‌مند هستند تا شما را در كوبا زيارت كنند. شما از قديمي‌ترين و كاركشته‌ترين انقلابيون نسل اول هستيد و با نفوذ و تجربه‌اي كه داريد خواهيد توانست با اقتدار خواسته‌هاي برآمده از جامعه را جامه عمل بپوشانيد و هنوز هم موفقيت نسل هاي جوان انقلاب نيازمند تجربه مديريتي نسلهاي اول انقلابيوني مانند جناب عالي است.


جيانگ زمين، رئيس جمهور چين 31/1/1381

بايد بگويم هم جناب عالي و هم من يك دوره‌ي بسيار تاريخي را پشت سر گذاشتيم. من تصميم قطعي گرفته بودم كه حتماً به ايران سفر و با شما ملاقات كنم. با ابتكار شما همكاري دو كشور وارد مرحله جديد شد. مسئوليت‌هاي جنابعالي هميشه سنگين و بسيار حساس است. شما سياستمدار‌ويژه‌اي هستيد‌كه‌مسئوليت سنگين و‌راه طولاني پيش‌پاي شما قرار دارد.


عبدالعزيز بوتفليقه، رئيس جمهور الجزاير 28/7/1382

نسبت به شخص شما احساس دوستي و احترام خاصي دارم. شما با آن سابقة مبارزاتي درخشانتان دوستان زيادي در الجزاير داريد كه نياز دارند شما را در آنجا ملاقات كنند. تمام اصرار من براي ملاقات با شما به عنوان آخرين مسوولي كه قبل از ترك تهران با او مذاكره مي‌كنم، اين بود كه مشروح مذاكرات قبلي‌ام را به اطلاع شما رسانده و از نظريات مدبرانة شما آگاه شوم.


جلال طالباني ، رئيس جمهور عراق 23/10/1383

ما، شما و ايران را فراموش نمي‌كنيم. حضرت عالي دوست روزهاي سخت ما هستيد و مبارزه‌اي مشترك عليه صدام، دشمن مشترك داشتيم.آنچه را امروز داريم، مديون كمك و همكاري شما هستيم. جناب عالي مي‌دانيد كه كردها ملت باوفايي هستند. ما هرگز كساني را كه در روزهاي سخت ما را ياري دادند تا استقلاب خود را بدست بياوريم، فراموش نمي‌كنيم.ميرظفرالله خان جمالي ، نخست وزير پاكستان 1/8/1382

مردم پاكستان هميشه دعاهايشان را نثار جناب‌عالي مي‌نمايند. از شما براي چندمين بار دعوت مي‌كنم تا از پاكستان ديدار فرمائيد. حضرت عالي مي‌توانيد تجربه‌هاي خويش در دوران رياست جمهوري و دوره جديد را به ما انتقال دهيد كه براي دولت و ملت ما بسيار ارزنده است. كمتر كشوري مانند ايران است كه توانسته، در كوتاه‌ترين مدت، دور‌ة پس از جنگ را طي كند. به گونه‌اي كه شما در ورود به شهرها تصور نخواهيد كرد كه روزي زير بمباران‌ها تخريب شده‌اند.


كوچوتانك ، نخست وزير سنگاپور 23/4/1383

براي من باعث خرسندي مضاعف است كه حضرتعالي را بار ديگر پس از اجلاس سال 1992 جاكارتا ملاقات مي‌كنم. شما بينانگذار پل‌هاي دوستي و مودّت بين ايران و سنگاپور هستيد و مردم ايران به خاطر داشتن رهبراني مانند جنابعالي بايد به خود ببالند. شما با تدبير توانستيد به مسائل منطقه‌اي فائق شويد.


خوجين تائو، معاون رئيس جمهور چين 17/10/1379

شما دوست قديمي ملت چين هستيد. سفرهايتان به چين، نه فقط موجب تسريع روابط دوستانه و گسترش همكاريهاي دوجانبه شد، بلكه براي اين دوستي‌ها و همكاري‌ها، پايه و شالودة خوبي فراهم آورد. ملت بزرگ ايران تمدن بزرگ پارس را ايجاد كردند كه در ارتقاي تمدن بشري سهم مهمي را ادا كرد ميان دو ملت ايران وچين تاريخ دوستي 2000 ساله‌اي وجود دارد. فراموش نمي‌كنيم كه بعد از پيروزي انقلاب، شما پايه‌گذار روابط بوديد و با حضور عالي جناب در رأس قوه مجريه، روابط دراز مدت و با ثباتي را شاهد بوديم. اگر مقاماتي از چين به ايران بيايند و با شما ملاقات نداشته باشند، مورد مؤاخذه قرار خواهند گرفت.ارسال توسط اسلام آبادپرس

افتتاح و كلنگ زني 7 پروژه عمراني بمناسبت هفته دولت در اسلام آباد غرب

اسلام آبادپرس:در چهارمين روز از هفته دولت و با حضور صدراله بابلي فرماندار اسلام آباد ، جليليان نماينده مردم در مجلس شوراي اسلامي و جمعي از مسئولين7پروژه عمراني با اعتباري بالغ بر 28 ميليارد ريال افتتاح و كلنگ زني شد.

صدراله بابلي فرماندار اسلام آباد در مراسم چهارمين روز از هفته دولت بيان داشت امروز كلنگ كتابخانه مركزي اسلام آباد در 1500 متر مربع مساحت كه در 3 طبقه ساخته مي شود با اعتبار 15 ميليارد ريال به زمين زده شد و در همين راستا كلنگ كتابخانه روستاي شيان نيز با اعتبار 1 ميليارد ريال به زمين زده شد.

وي افزود فاز اول پارك خانواده در محل شهريارشهر در زميني بمساحت 11 هزار متر مربع  با اعتبار 3 ميليارد ريال احداث شده كه 2 ميليارد ريال آن توسط خير گرامي خانم گلمحمدي پرداخت شده است  و در همين راستا امروز فاز اول بوستان ولايت در زميني به مساحت 37500 متر مربع با اعتبار 6 ميليارد و 500 ميليون ريال  در محل كمربندي جنب ترمينال به بهره برداري رسيد كه فضاي  مناسبي براي گذراندن اوقات فراغت همشهريان محترم مي باشد

فرماندار اسلام آباد غرب در پايان از افتتاح محل دائم نمايشگاه محصولات كشاورزي و دامي  با اعتبار 1 ميليارد و 300 ميليون ريال در زميني به مساحت 650 متر مربع و 29 غرفه ***** افتتاح سيستم آبياري تحت فشار در 10 هكتار از اراضي روستاي امير آباد با اعتبار 500 ميليون ريال و اشتغالزايي 2 نفر******افتتاح مركز بوجاري گندم و جو با ظرفيت 5 تن و اعتبار 800 ميليون ريال در روستاي علي آباد در مراسم امروز هفته دولت در شهرستان اسلام آباد غرب خبر دادخبر داد.

منبع:روابط عمومي فرمانداري اسلام آباد غرب


امام جمعه اسلام‌آباد‌غرب:مبارزه با مفاسد اجتماعی باید با قدرت و اقتدار صورت گیرد

اسلام آبادپرس:امام جمعه اسلام‌آباد‌غرب گفت: اقتدار، قدرت و صلابت در اجرای قانون فرصتی برای بروز ناهنجاری و قانون‌شکنی در جامعه به جا نمی‌گذارد.


حجت‌الا‌سلام شجاع‌الدین ابطحی در دیدار با مدیرکل زندان‌های استان کرمانشاه به همراه رئیس زندان شهرستان اسلام‌آباد‌غرب اظهار کرد: ریشه بسیاری از ناهنجاری‌ها و بزهکاری در جامعه به جهت ضعف آموزش‌های دینی و اعتقادی است و خانواده‌ها مسئولیت سنگینی در این زمینه برعهده دارند.

ابطحی افزود‌: توجه به مسائل مذهبی و معنوی و نهادینه کردن آموزه‌های دینی در بطن جامعه و خانواده می‌تواند از کج‌روی و بروز ناهنجاری‌ها‌ی اجتماعی جلوگیری کند.

وی آموزش در خانواده، محیط‌های عمومی، مراکز علمی و دانشگاهی که با افراد عادی جامعه در ارتباط هستند بسیار سهل‌تر و کم‌هزینه‌تر از برنامه‌های آموزشی‌، اصلاحی و تربیتی در زندان عنوان کرد و گفت: زندان‌ها با افراد بزهکار‌، نابهنجار و سرخورده مواجه هستند و برنامه‌ریزی و ارائه آموزش به این قشر از افراد جامعه مشکل و نیازمند هزینه بیشتر و سعه‌صدر عوامل اجرایی است.

ابطحی با اشاره به اینکه مبارزه با مفاسد اجتماعی باید با قدرت و اقتدار صورت گیرد افزود: اقتدار، قدرت و صلابت در اجرای قانون فرصتی برای بروز ناهنجاری و قانون‌شکنی در جامعه به جا نمی‌گذارد.

*زندان از ضروریات جامعه است

امام جمعه اسلام‌آباد‌غرب تصریح کرد‌: زندان خوب نیست ولی از ضروریات جامعه است و خدمت در این حوزه بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است.

وی ارتقا آموزه‌های دینی و توجه به مسائل شرعی را در کاهش آمار بزهکاری و افزایش امنیت اجتماعی مؤثر دانست.

ابطحی بیان کرد‌: وظیفه زندان‌بانان در قبال مددجویان بسیار سخت‌تر از سایر نهاد‌های اجتماعی است و مسئولان زندان‌ها علاوه بر نگهداری و تأمین امنیت مددجویان‌، رسالت خطیر اصلاحی، تربیتی و ایجاد بستر مناسب بازگشت آنان به جامعه را نیز بر‌عهده دارند.

*مواد مخدر و اعتیاد بیشترین آمار زندانیان است

اژدر اسدبیگی نیز گفت: مواد مخدر و اعتیاد بیشترین درصد آمار موجود را تشکیل داده و اغلب بزهکاری‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی نیز به نوعی وابسته به این پدیده شوم است.

اسد‌بیگی اظهار کرد: در زندان‌ها بستر مناسب اصلاحی و تربیتی فراهم شده و مددجویان باید با تمایل و رغبت کامل برای خودسازی و اصلاح اعمال خود در این چرخه قرار بگیرند.

وی ادامه داد: رسالت ما خدمت‌رسانی و فراهم ساختن ابزار و امکانات مناسب اصلاحی و تربیتی و پرورشی است و زمانی موفق خواهیم بود که مددجویان با بینش و درایت وارد این چرخه شوند و در جهت اصلاح رفتار خود تلاش کنند.

مدیرکل زندان‌های استان کرمانشاه در پایان گفت‌: زمانی اهداف اصلاحی و تربیتی محقق خواهد شد که پس از طی فرایند آموزشی و آزادی زندانیان، بستر پذیرش اجتماعی فراهم و بازگشتی به زندان وجود نداشته باشد.ارسال توسط اسلام آبادپرس
 
تاريخ : شنبه چهارم شهریور 1391

 میرحسین موسوی به منزل منتقل شد

اسلام آبادپرس: میرحسین موسوی که بدلیل تنگی یکی از عروق قلب به بیمارستان منتقل شده بود پس از آنژیوگرافی و نصب استنت به منزل منتقل شد.

 ادامه درمان موسوی در منزل به انجام می رسد.

گفته می شود با توجه به وضعیت سلامتی موسوی،گفت و گوهایی برای تخفیف وضعیت وی آغاز شده است.

دادستان کرمانشاه: پرونده بابک قربانی در مرحله تحقیق است
اسلام آبادپرس:دادستان کرمانشاه گفت: پرونده ملي‌پوش سابق كشتي فرنگي كه به اتهام قتل در بازداشت می باشد، هم اکنون در مرحله تحقیق مقدماتی است.

مجتبی ملکی افزود: این پرونده فعلا در حوزه قضایی شهرستان هرسین در دست بررسی است.

بابک قربانی ملي‌پوش سابق كشتي فرنگي روز جمعه نهم تير ماه امسال به همراه برادرش براي شكار به ارتفاعات كرمانشاه رفته بود كه در مسير بازگشت در محلي به شنا كردن مشغول مي‌شوند، اما ممانعت برخي افراد حاضر در محل به درگيري لفظي و فيزيكي منجر مي‌شود كه در نهايت او با تفنگ شكاري خود فرد ممانعت كننده را به قتل مي‌رساند و متواري مي‌شود.

وی اوایل مرداد ماه امسال خودش را به ماموران نيروي انتظامي شهرستان هرسین معرفي كرد.


اسلام آبادپرس:درادامه مطلب بخوانید:

جوانفکر خطاب به باهنر: آب را جایی باید ریخت که می سوزد!

علي‌اشرف‌ درويشيان و دغدغه‌هايي كه براي آن‌ها نويسنده شد

 «فرزند نامشروع» از هنرپیشه آلمانی دردسر جدید «برلوسکونی»+عكس

 جنبش عدم تعهد چیست و چگونه شکل گرفت ؟ادامه مطلب...
ارسال توسط اسلام آبادپرس
 
تاريخ : جمعه سوم شهریور 1391

قهرمانی تیم فوتسال آموزش وپرورش اسلام آبادغرب درمسابقات جام رمضان شهرستاناسلام آبادپرس:به مناسبت  ماه مبارک رمضان  یک دوره مسابقات فوتسال با شرکت 15تیم ازادارات شهرستان اسلام آباد غرب درسالن ورزشی شهید شهبازی برگزارگردید که تیم فوتسال آموزش وپرورش موفق به کسب عنوان اول این دوره ازمسابقات شد .

گفتنی است که تیم های پادگان الله اکبر و بهداشت ودرمان به ترتیب مقام های دوم وسوم راکسب نمودند.


روزاول هفته دولت دراسلام آبادغرب

حجة الاسلام ابطحی:در انتخاب مسئولين بايد ولايتمداري،شايسته سالاري،عدالت محوري،و پيوند با شهدا مورد توجه قرار بگيرد

سایت اسلام آبادپرس

حجة الاسلام ابطحی(امام جمعه اسلام آبادغرب)به همراه مسئولین برسرمزارشهداءحضورپیداکردند.

اسلام آبادپرس:در جلسه درس اخلاق مديران حجة الاسلام ابطحي طي سخناني بيان داشت اگر انساني بعنوان يك مسئول بخواهد موفق باشد بايد عبد بودن ،پرهيزگاري،تقوا،رضايت مردم را در دستور كار خود قرار دهد .ايشان افزود دولت و حكومت ما الهي است و نماز بايد در حكومت اسلامي اقامه شود و در انتخاب مسئولين بايد ولايتمداري،شايسته سالاري ،عدالت محوري،و پيوند با شهدا مورد توجه قرار بگيرد.


 عکس/عادل و خیابانی در آغاز راه

دو گزارشگر معروف صداوسیما در روزهای خیلی دور. زمانی که فوتبالی ها تازه با صدای این دو آشنا می شدند
اسلام آبادپرس:عکس مربوط است که روزهای شکل گیری شبکه 3. عادل فردوسی پور هنوز گزارشگر مطرحی نبود و جواد خیابانی به عنوان شماره یک نسل تازه یکه تازی می کرد.

فردوسی پور در این عکس شبیه به همه در سالهای اولیه دهه 70 است. او با ریشی تنک و چهرهای نسبتا ارزشی در این عکس مار ا یاد برنامه ای می اندازد که عکسهای قدیمی علی دایی رانشان می داد تا تغییرات چهره او را به همه یادآور شود.

به چهره جواد خیابانی هم دقت کنید. خیلی جوانتر و با نشاط تر از امروز... او پرچمدار نسلی بود که انحصار گزارشگری را در صداوسیما شکست.ارسال توسط اسلام آبادپرس
 
تاريخ : پنجشنبه دوم شهریور 1391

اسلام آبادپرس پس ازتغییرمدیریت آموزش وپرورش اسلام آبادغرب یک نظرسنجی رادررابطه باعملکردمدیریت سابق این اداره قرارداده است که همه شماعزیزان میتوانیددرآن شرکت کنید.

برای شرکت دراین نظرسنجی به قسمت پایین ستون سمت چپ مراجعه کنید.


این سه تصویرجنجالی وگزارشی ازسایت جهان به نقل ازنیمروزدراین رابطه رادرادامه مطلب بخوانید:

سایت اسلام آبادپرس

سایت اسلام آبادپرس


 پردرآمد ترین رهبران سیاسی جهان / اینفوگرافیک


اسلام آبادپرس:درادامه مطلب بخوانید:

سه روایت ازبدهی برقی عراق به ایران

این سه تصویرجنجالی وگزارشی ازسایت جهان به نقل ازنیمروز

اوج تنزل اخلاقیات در غرب‬ + عکسادامه مطلب...
ارسال توسط اسلام آبادپرس

استاد رحيم معيني كرمانشاهي خطاب به استاندارکرمانشاه: در جنگل هاي طاق بستان مكاني براي قبر اينجانب اختصاص يابد.

تكيه معاون الملك در كرمانشاه راپدراستادبنا كرده است

اسلام آبادپرس:مهندس سيد دادو ش استاندار كرمانشاه طي ديداري كه با استاد رحيم معيني كرمانشاهي داشت ؛شاعر و هنرمند كرمانشاهي كه در تهران سكونت دارد‘ گفت:شك و ترديدي نداريم كه تقدير و و تكريم ار بزرگان فرهنگ و هنر در هر جامعه اي رشد و توسعه فضاي فرهنگي را بدنبال خواهد گذاشت .

وي با اشاره به جايگاه بزرگ شعرا در هرجامعه اي ‘افزود: نيك انديشان حوزه هنر و ادب در جامعه اسلامي كشورمان را بايد تكريم نمود زيرا كه راه و طريقت بزرگان دين  را با زبان شعر و لطافت خاصي بيان مي كنند.

مهندس هاشمي ضمن جوياي احوال و عيادت از اين استاد كرمانشاهي؛خاطر نشان كرد:تواناييها و ظرفيت هاي استان در زمينه فرهنگ بر هيچ صاحب خردي پوشيده نيست و ما ادامه راه اين انسانهاي خوش ذوق و قريحه را ارج و احترام مي نهيم.

در ادامه اين ديدار استاد كرمانشاهي يادآور شد كه آرزوي ديرينه شخص اينجانب بر اين باور قلبي بوده است كه نام و آوازه ي كرمانشاه را حفظ نمايم و اين تقاضا را از استاندار محترم دارا مي باشم كه در جنگل هاي طاق بستان مكاني براي قبر اينجانب اختصاص يابد.

شايان ذكر است‘ رحيم معيني كرمانشاهي در سال 1304 در يك خانواده ي اصيل در شهر كرمانشاه ديده به جهان گشود؛پدرش كريم معيني مقلب به سالار معظم كه نسبت به ائمه ي اطهار (ع)اخلاص فراوان داشته است حسينيه اي را به نام تكيه معاون الملك در كرمانشاه بنا كردكه اكنون هم به نام او مشهور است.

گفتني‘ استاد معيني كرمانشاهي به رسم يادبود كتابي را در زمينه شعر و ادب به مهندس سيد دادوش هاشمي اهدا ء نمود.

لازم به ذكر است ‘حاصل فعاليت هاي ادبي استاد  معيني كرمانشاهي كتاب فطرت و مجموعه اي از اشعار است به نام "اي شمع بسوزيد".


 بازگشت فائزه هاشمی از لندن

اسلام آبادپرس:اخبار بدست آمده از بازگشت فائزه هاشمی به ایران در شامگاه یکشنبه 29 مرداد ماه حکایت دارد.

به گزارش :محدوده" مشاهدات برخی از حاضرین در فرودگاه "امام خمینی" حاکی از آن است که فائزه هاشمی بعد از سفر دو هفته ای به لندن شامگاه یک شنبه در حدوده ساعت سه و نیم بامداد از طریق پرواز امارات متحده عربی، بدون هیچ همراهی واردتهران شده است. 
 
وی که از هفته دوم مرداد ماه به منظور باز دید از مسابقات المپیک و عیادت فرزند خود به انگلیس رفته بود از طریق یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس وارد کشور شده است. 

 ۴ کشته در تصادف محور اسلام آبادغرب

اسلام آبادپرس:تصادف بامداد امروز در محور اسلام آباد غرب به حمیل استان کرمانشاه ، چهارکشته برجای گذاشت. فرمانده پلیس راه استان کرمانشاه گفت: بر اثر برخورد یک دستگاه پژو پارس با وانت نیسان ، راننده و 2 سرنشین پژوپارس به همراه راننده وانت نیسان در دم جان دادند و دوسرنشین دیگر پژو پارس زخمی شدند.سرهنگ خسرو کوثری، با اشاره به اینکه پژو پارس در راه بازگشت از سفر مشهد بود، علت این حادثه را ، خستگی ، خواب آلودگی و انحراف به چپ راننده پژو پارس اعلام کرد.


 آغاز تبلیغات انتخاباتی رحیم مشایی/عکس

 اسلام آبادپرس:پوستر دعوت از مشایی برای نامزدی انتخابات ریاست جمهوری...در زیر این پوستر نوشته شده: آمده‌ایم تا مرهمی باشیم بر دلتنگی‌های سردار عدالت.


اسلام آبادپرس:درادامه مطلب بخوانید:


محسن رضایی نامه وزرای سابق دولت به رهبری را تایید کرد


 رئیس کمیسیون شوراها:زنان می‌توانند در انتخابات ریاست جمهوری نامزد شوند
 ورزشکار جوانمرد ایرانی، در صدر اخبار دنیا+عکس
 ناگفته های سعید حجاریان: مادرم بازجوی کمیته نازی آباد بود
 تسلیت شجریان به زلزله زدگان آذربایجان
شاهکار هنری ستاد نماز جمعه در تبلیغات!+عکس


ادامه مطلب...
ارسال توسط اسلام آبادپرس
 
تاريخ : یکشنبه بیست و نهم مرداد 1391

نماز عيد فطر در اسلام آباد غرب اقامه شد

اسلام آبادپرس:مردم اسلام آباد غرب امروز در گردهمايي بي نظيري نماز عيد فطر را به امامت حجه الاسلام ابطحي نماينده ولي فقيه در شهرستان اقامه كردند.


امام جمعه اسلام آباد در خطبه اول نماز عيد فطر بيان داشت امروز روز بزرگي است .روز عظمت اسلام و تجلي پروردگار عالم براي بندگان صالح است .همه شما روزه داران امروز مشمول عفو و بخشش خواهيد شد و ان شا الله خداوند تبارك و تعالي  اين عبادات ناچيز ما را مورد قبول خود قرار دهد

ايشان در خطبه دوم نماز به زلزله آذربايجان شرقي اشاره نمود و حضور مقام معظم رهبري در بين زلزله زدگان بطور سرزده را خنثي كننده تمام تبليغات منفي دشمن عليه نظام مقدس جمهوري اسلامي عنوان كرد و در ادامه به هفته  دولت اشاره و افزود دولتمردان در اين هفته بايد خدمات نظام مقدس جمهوري اسلامي را به مردم گزارش دهند


درحاشیه نمازعیدفطراسلام آبادغرب

این همه فشردگی درصف اول برای چیست؟!ارسال توسط اسلام آبادپرس
چرا نوادگان مصدق اهل «سیاست» نیستند؟/پاسخ نتیجه پسری مصدق را بخوانید

اسلام آبادپرس: ۶۰سال از سقوط دکتر مصدق در 28 مرداد 1332 می​گذرد، اما کمتر کسی از سرنوشت فرزندان و نوادگان وی مطلع است و نشانی از آنها در دنیای سیاست نیست.

محمد مصدق پسری داشت به نام «غلام حسین» که پزشک شخصی نخست وزیر در سفر وی به مقر سازمان ملل متحد در نیویرک و دیوان بین المللی دادگستری در لاهه همسفرش بود.

محمود مصدق، فرزند غلامحسین نیز پزشک است و تنها شغل دولتی​ای که بر عهده گرفته «دبیرکلی انجمن ایرانی باروری و نازایی» بوده است. علی مصدق، نوه غلامحسین و نتیجه مرحوم مصدق نیز اگرچه «روابط بین الملل» خوانده اما از ورود به سیاست پرهیز دارد.

استیون کینزر نویسنده کتاب «همه مردان شاه» که پس از حادثه 11 سپتامبر به ایران سفرکرده بود، در فصل پایانی کتابش از دیدار با محمود و علی مصدق می​گوید که طی آن از آنها پرسیده است «چرا شما به دنبال به دست آوردن یک شغل سیاسی نیستید؟»

«وقتی این سوال را پرسیدم هر دو مصدق پدر و پسر به هم نگاه کردند. واضح بود که قبلا هم در این مورد بارها با هم صحبت کرده​اند. علی مصدق به من گفت: نه، من وارد سیاست نمی​شوم. از خطرات آن می​ترسم. البته منظورم خطر برای خودم نیست، بلکه برای «نام»خانواده​ام است. ما در این کشور جامعه​ای بسیار فامیل​گرا داریم. هرجا می​رویم مردم قبل ازآنکه اسم خودت را بپرسند، سوال می​کنند که پدرت کیست؟ هرکاری که فرد انجام می​دهد، بازتاب آن به خانواده برمی​گردد. اگر هر یک از ما کوچکترین اشتباهی مرتکب شویم، نام خانواده ما و مصدق نخست وزیر لکه​دار خواهد شد. من یک انسان عادی هستم. مثل همه مرتکب اشتباه می​شوم. تا جایی که خودم باشم، اشکالی ندارد ولی اگر سیاسیتمدار شوم، اشتباهات من به اعضای خانواده حتی آنهایی که در قید حیات نیستند باز می​گردد. من می​خواهم مثل پدرم زندگی کنم. تمام هدف ما این است که میراث خانوادگی را حفظ کنیم. می​خواهم صداقت، سخاوت و دیگر صفاتی را که مردم با نام مصدق عجین می​دانند، پیشه سازم. زندگی سیاسی برای من ساخته نشده است. شک دارم فرد دیگری از خانواده ما هم بتواند وارد سیاست شود. مسئولیت این کار خیلی سنگین است.»

کینزر که خبرنگار بازنشسته نیویورک تایمز و رئیس دفتر تایمز در برلین و استانبول بوده است، در این کتاب که توسط لطف​الله میثمی مدیرمسئول ماهنامه چشم انداز ایران ترجمه شده، نوشته است که نوادگان مصدق در نقلط مختلف جهان پراکنده هستند و عموما از سیاست دوری گزیده​اند.


(تصویر) سیدمحمد خاتمی، فرزند ارشدش لیلا و برادرش سیدعلی خاتمی

اسلام آبادپرس:عکس از آرشیو شخصی سیدمحمد خاتمی انتخاب شده و مربوط به بازدید آیت‌الله روح‌الله خاتمی از روزنامه کیهان در سال ۱۳۶۰ است. در کنار امام جمعه وقت یزد، محمدحسن ملک‌مدنی مدیر مالی و اداری کیهان ایستاده است و کمی آنسو‌تر سیدمحمد خاتمی سرپرست وقت موسسه کیهان، فرزند ارشدش لیلا و برادرش سیدعلی خاتمی نظاره‌گرند.
اسلام آبادپرس:درادامه مطلب بخوانید:

فرداعیدسعیدفطراست/عیدسعیدفطربرتمام مسلمانان جهان مبارک باد

خسارت 40 ميليارد توماني خشکسالي به باغات اسلام آباد غربادامه مطلب...
ارسال توسط اسلام آبادپرس

برگزاري راهپيمايي روزقدس دراسلام آبادغرب/حضوردکترصیدمحمدی درراهپیمایی روزقدس

اسلام آبادپرس:مردم انقلابي و شهيد پرور اسلام آباد امروز و همگام باساير ملت سرافراز كشورمان در آخرين جمعه از ماه مبارك رمضان با حضور در راهپيمايي مهم روز قدس بار ديگر انزجار خود را از استكبار جهاني و رژيم صهيونيستي اعلام كردند

در اين مراسم كه از ساعت 30/10  با حضور فرماندار ،امام جمعه ،نماينده مردم درمجلس ،مسئولين ادارات و نهادهاي دولتي و مردم از محل ميدان امام (ره)  بسمت بلوار شهيد چمران برگزار شد حاضرين با مشت هاي گره كرده وسردادن شعارهاي  ضد استكباري نفرت و انزجار خود را از رژيم صهيونيستي و استكبار جهاني اعلام نمودند

جليليان نماينده مردم اسلام آبادودالاهو  دراين مراسم در جايگاه سخنران قرار گرفت و بيان داشت:رژيم صهيونيستي يك رژيم جعلي ،فاسد و منفور است كه امروزه همه ملل دنيا جنايات مستبدانه آنها را در سطوح مختلف محكوم مي كنند

وي افزود  امروز مردم مظلوم فلسطين  نيازمند  همبستگي  ملت مسلمان دنيا براي اثبات حقانيت خود هستند و در اين راه  خون شهيدان زيادي به پاي آن ريخته شده است و هيچگاه مردم فلسطين در مقابل  اسرائيل كوتاه نخواهند آمد و همه مردم كشور عزيزمان هم با يقين به خواسته هاي بحق فلسطين هر ساله در اينچنين اجتماعات كم نظيري  بر اين خواسته مهر تاييد مي زنند

در پايان اين مراسم قطعنامه روز جهاني قدس با تكبيرهاي مردم اسلام آباد قرائت شد و پرچم رژيم صهيونيستي و استكبار به آتش كشيده شد.

یادآوری میکنیم دکترحمیدرضاصیدمحمدی نیزهمچون سایرهموطنانمان، درحمایت ازمردم مظلوم فلسطین ودفاع ازآرمانهای معمارکبیرانقلاب دراین راهپیمایی درجمع همشهریان خودحضورپیداکرده بود.ارسال توسط اسلام آبادپرس

بازدیدسرزده مقام معظم رهبری ازمناطق زلزله زده آذربایجان

اسلام آبادپرس:حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي روز(پنجشنبه) با حضور سرزده در مناطق زلزله زده استان آذربايجان شرقي ضمن ابراز همدردي با ساکنان اين مناطق، از نزديک در جريان خسارات وارد شده و نحوه کمک رساني به زلزله زدگان قرار گرفتند.
روستاي سَرَند از توابع شهرستان هِريس اولين منطقه اي بود که مورد بازديد رهبر انقلاب اسلامي قرار گرفت.
حضرت آيت الله خامنه اي سپس با حضور در روستاي کُوويچ با مردم اين روستا از نزديک ديدار و گفتگو کردند.                               
رهبر معظم انقلاب اسلامي در جمع مردم کُوويچ هدف اصلي از سفر به مناطق زلزله زده را ابراز همدردي و همدلي با مردم اين مناطق و عرض تسليت بيان و تاکيد کردند: همه ملت ايران با ساکنان مناطق زلزله زده همدرد و همدل هستند.
حضرت آيت الله خامنه اي افزودند: مردم ايران، مردمي متحد و يکپارچه هستند و همين اتحاد و يکپارچگي موجب قدرت، نيرومندي و عزت ملت شده است.
ايشان با توصيه به مردم مناطق زلزله زده مبني بر صبر و بردباري، خاطر نشان کردند: اگر ساکنان اين مناطق با يکديگر همکاري و همدلي داشته باشند اين حادثه مي تواند به سکوي پرش و دگرگوني چهره اين منطقه تبديل شود.
رهبر انقلاب اسلامي خدمت رساني به مردم مناطق زلزله زده را خوب ارزيابي کردند و افزودند: البته مسئولان براي بازسازي و مقاوم سازي مناطق زلزله زده وظايف سنگيني دارند و مردم اين مناطق نيز بايد به مسئولان براي انجام اين وظايف سنگين کمک کنند.
رهبر انقلاب اسلامي در ادامه بازديد از مناطق زلزله زده، در روستاي باجِ باج حضور يافتند و با ساکنان اين روستا نيز از نزديک گفتگو کردند.                                             
روستاهاي زَغَن آباد و شِيخَملو از توابع ورزِقان از ديگر مناطق زلزله زده اي بودند که رهبر انقلاب اسلامي از آنها بازديد کردند.
حضرت آيت الله خامنه اي در آخرين مرحله بازديد از مناطق زلزله زده در جمع مردم روستاي اورنگ از توابع اهر حضور يافتند.                                        
ايشان در جمع مردم روستاي اورنگ ضمن ابراز همدردي مجدد با ساکنان مناطق زلزله زده از مردم در خصوص نحوه ارائه خدمات و کمک رساني سوال کردند که ساکنان اين روستا ضمن اظهار رضايت از خدمات ارائه شده، در خصوص مديريت توزيع کمک ها گلايه هايي داشتند.
رهبر انقلاب اسلامي با تاکيد برزحمات بسيار زياد مسئولان و ارائه خدمات خوب به مناطق زلزله زده، بر لزوم نظارت دقيق تر بر نحوه توزيع کمک ها تاکيد کردند.
رهبر انقلاب اسلامي خاطر نشان کردند، با توجه به طبيعت خوب و مردم زحمتکش به ويژه جوانان غيور آذربايجان شرقي، اين منطقه آينده خوبي خواهد داشت.ارسال توسط اسلام آبادپرس
 
تاريخ : پنجشنبه بیست و ششم مرداد 1391
جزئیات نامه مدیران سابق دولت به رهبر انقلاب

سایت خبری فردانیوز نوشت:

اسلام آبادپرس:روزنامه ایران در شماره چند روز پیش خود خبر از ارسال نامه‌ای جدید از سوی مصطفی پورمحمدی و منوچهر متکی به رهبر انقلاب داد که طی آن پیشنهاد شده بود ستادی متشکل از روسای قوای سه گانه و برخی از عقلای کشور تشکیل و مدیریت مسائل اجرایی را طی یک سال آینده بر عهده گیرد.

متکی اما خبر روزنامه ایران را تکذیب کرد و آن را مصداق داستان «خسن و خسین دختران معاویه» دانست. اما از سوی دیگر اخباری به گوش می‌رسد مبنی بر اینکه چندی پیش تعدادی از نمایندگان مجلس نیز براي ارائه این پیشنهاد به تکاپو و جمع‌آوری امضا برای ارسال نامه‌ای پرداخته‌اند و بر اساس شنیده‌ها، تعداد امضاهای آن هم به حدنصاب رسیده است.

در همین ارتباط یکی از نمایندگان سابق تهران در مجلس که نخواست نامش فاش شود، به «فردا» گفت که نامه این افراد خطاب به رهبر انقلاب بوده و با امضای چند تن از شخصیت‌های نظام به دست ایشان رسیده است. او گفت که رهبری هنوز پاسخی به این نامه نداده‌اند و ما نیز همچون دیگران منتظر هستیم.

از سوی دیگر یک منبع مطلع با تایید ارسال نامه برخی از مدیران اجرایی سابق به رهبری، تاکید کرد محتوای نامه در آن حدی که ارگان دولت نوشته نیست.ارسال توسط اسلام آبادپرس
یک خبرخوب ومهم برای اسلام آبادغرب

دولت:ایجادپایانه اقتصادی صادراتی اسلام آبادغرب دردست اقدام است

اسلام آبادپرس:سازمان توسعه تجارت ايران در سال جاري از ايجاد و توسعه 5 پايانه صادراتي حمايت خواهد كرد.مهدي غضنفري گفت: پايانه هاي صادراتي آذربايجان غربي، همدان، دو پايانه صادراتي كرمانشاه در پرويزخان قصر شيرين و اسلام آباد غرب و همچنين پايانه ميوه وتره بار ساري از جمله پايانه هايي هستند كه   درسال جاري در دست اقدام است


بدون شرح
ارسال توسط اسلام آبادپرس

غم آذربایجان،بغض ایران است


تغییرات جدیددرمدیریت اسلام آبادغرب وحمیل درراه است/مدیرجدیدبرای آموزش وپرورش حمیل

اسلام آبادپرس:پس ازآنکه طی هفته جاری ماشاءالله پروین مدیرآموزش وپرورش اسلام آبادغرب ازمسئولیت خویش کنارگذاشته شدوعبدالرضارستمی جانشین وی شدحالانوبت به آموزش وپرورش مناطق دیگرحوزه انتخابیه اسلام آبادغرب رسیده است.اولین تغییردرآموزش وپرورش حمیل انجام میشودوقراراست حیدراحمدیان ازواحدفرهنگی آموزش وپرورش اسلام آبادغرب جانشین مدیرکنونی این اداره شود.یاددآوری میکنیم فرهنگیان حمیل چندان ازمدیرکنونی آموزش وپرورش حمیل راضی نیستند.

پیشترعلیرضاقنبرپورازپرسنل فرمانداری اسلام آبادبه عنوان شهردارجدیدحمیل معرفی شده بود.

بااین روندمدیران آموزش وپرورش گهواره وکرندبعیداست برای خداحافظی انتظارزیادی بکشند.

همچنین گفته میشودرایزنی برای معرفی فرماندارجدیدهم درجریان است واحتمالا آقای  ش.ح فرماندارجدیداسلام آبادخواهدبود.


روزگاري كشتي ايران به كرمانشاه مي نازيد

اسلام آبادپرس: جاي كرمانشاه خيلي خالي بود المپيك لندن هم به پايان رسيد.درخشش بسيار عالي ورزشكاران كاروان اعزامي جمهوري اسلامي ايران المپيك 2012 لندن را بسيار جذاب نمود.يا علي گويان بهداد سليمي وانوشيرواني وكيانوش رستمي ونصيرشلال ؛كشتي جانانه كشتي گيران عزيز كشورمان كه آنرا بايد نمايش غيرت وهمت جوان ايراني نام نهاد ؛پرتاب عالي ديسك توسط احسان حدادي كه براي اولين بار درتاريخ اين رشته ايران را صاحب مدال نمود؛اهتزاز چندين وچند باره پرچم پرافتخارجمهوري اسلامي ايران درسالن هاي مختلف اين المپيك؛وقار ومتانت واخلاق بزرگ منشانه جوانان ورزشكار ايراني ؛حضور پررنگ وپرشور توام باشعور ايرانيان شرافتمنددر سالن هاي محل برگزاري مسابقات كه نمايشي زيبا وعيني از اتحاد وهمدلي همه ايرانيان بود؛اشك شوق ناشي از قدرشناسي را بر ديدگان خيل عظيمي از هم وطنانمان جاري نمود. به طور حتم دست آوردهاي اين المپيك براي ملت ما يكي از شيرين ترين نتايج حضور ورزشكاران ايران در اين رقابت هاست.از اين رو بازهم مردم خوشحال ومسرور شدند.بديهي است ساكنان ورزش دوست استان كرمانشاه نيز از اين قاعده مستثني نيستند.كيانوش رستمي كه اولين چراغ مدال آوري را براي كاروان جمهوري اسلامي ايران روشن نمود وزنه برداري از خطه دلاور خيز كرمانشاه است.كورش باقري اگرچه بر روي سكوهاي ورزشي نبود اما بخشي ازدرخشش وزنه برداران ايراني حاصل برنامه ريزي هاي اين مربي دلسوز كرمانشاهي است.علي مظاهري بوكسور بالياقت كرمانشاهي نيز با ناداوري از عرصه رقابت ها حذف گرديد.

بررسي تاريخ كشتي كشور نشان مي دهدكه همواره كشتي گيران استانهاي تهران؛مازندان وكرمانشاه به ترتيب تشكيل دهندگان كاروان هاي اعزامي به مسابقات جهاني بوده اند.اما حقيقتا جاي كشتي كرمانشاه در المپيك 2012 لندن خيلي خالي بود.روزگاري نه چندان دور با وجود وحضور قهرمانان نام آوري همچون شهيدان سرافراز داريوش ريزه وندي ؛محمود شهبازي وحاج حامد يعقوب نژاد وهمچنين برادران محبي؛ الله مراد زريني؛دليري؛گنجابي؛زرافشاني؛خدايي و.....كشتي ايران به كرمانشاه مي نازيد.اما امروز وضعيت چنان است كه حتي يك كشتي گير كرمانشاهي درتيم اعزامي به المپيك لندن حضور ندارد. ازشوراي ورزش استان ودرراس آنها مهندس هاشمي استاندارمحترم؛نمايندگان محترم استان درمجلس شوراي اسلامي و شوراهاي اسلامي شهروهمه كساني كه مي توانند به رونق ورزش استان به ويژه در رشته هاي كشتي ؛ وزنه برداري؛بوكس ؛جودو؛تكواندو و.....كمك نمايند؛انتظارمي رود تمامي توان خود را به كار گيرند تا كرمانشاه به جايگاه واقعي خود دست يابد.اميد است تلاش هاي مسئولين ودلسوزان ورزش استان موجب شكوفا شدن خلاقيت هاي ورزشكاران جاي جاي استان شده و راه حضور ورزشكاران كرمانشاهي به مسابقات آسيايي؛جهاني والمپيك را بيش از پيش هموار نمايد.به اميد آن روز.

كرم محمدي 22/5/1391


علت بایکوت خبر زلزله توسط رسانه‌ها

اسلام آبادپرس:اعتراض نمایندگان مجلس شورای اسلامی، به پوشش نامناسب اخبار زلزله اخیرایران در تلویزیون در حالی مطرح شده که به نظر می‌رسد پشت پرده این اتفاق سیاسی و امنیتی است.
با توجه به نزدیک بودن زمان برگزاری اجلاس سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد در تهران، سازمان صداوسیما مجبور شده تا درراستای حفظ آرامش اخبارپیرامون ایران در رسانه‌های بین‌المللی، از پوشش گسترده اخبار زلزله آذربایجان شرقی خودداری کند.
از سوی دیگر عدم انعکاس خبر زلزله در برخی روزنامه‌ها نیز به همین علت بوده و جمعیت هلال‌احمر ایران کمک دیگر کشورها و سازمان‌های جهانی رانپذیرفته تا ابعاد زمین‌لرزه کوچک قلمداد شود.
برگزاری اجلاس سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد در تهران ازمهم‌ترین رخ‌دادهای سیاسی دولت احمدی‌نژاد است و تعطیلی پنج روزه تهران برای اسکورت مقامات و هم‌چنین جمع‌آوری متکدیان از خیابان‌های پایتخت درآستانه این اجلاس از اتفاقاتی بوده اخیرن مورد توجه رسانه‌های داخل ایران قرار گرفته است.
در همین حال مدیر کل ستاد مدیریت بحران آذربایجان شرقی از افزایش تعدادکشته‌شدگان زلزله به 277نفر خبر داد.
بنا بر آخرین گزارش‌های منتشر شده شمار کشته‌های دو زمین‌لرزه قدرتمنداستان آذربایجانشرقی به ۳۰۰ رسیده و شمار زخمی‌ها نیز از ۲۰۰۰ نفر تجاوزکرده است. رئیس اورژانس می‌گوید هنوز عده‌ای در زیر آوار هستند.
در همین حال عملیات جستجو و امدادرسانی به زلزله‌زدگان ادامه دارد که بافرا رسیدن شب با کندی مواجه شد. بیشتر قربانیان ازاهر، ورزقان و هریس هستند.

اسلام آبادپرس:درادامه مطلب بخوانید:

گزارش تصویری / آوارگان مناطق زلزله زده روستاهای ورزقان
 دبیر هیأت كشتی استان كرمانشاه منصوب شد
 محمدنجفی: كمك های استان كرمانشاه به مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی ارسال شد
سيد حسن طاهري فرزند آيت‌الله سيد جلال طاهري اصفهاني ـ امام جمعه پيشين اصفهان ـ به اتهام تبليغ عليه نظام جمهوري اسلامي ايران، توهين به مقام معظم رهبري و اخلال در نظم عمومي به تحمل چهار سال حبس تعزيزي و 10 سال تبعيد به شهرستان زابل محكوم شد.

 اولين‌تصاویرحضورفائزه‌ ومهدی‌هاشمی‌درلندن
 قاچاق زنان روسپی؛منبع درآمد المپیک
عکسی که توجه رسانه‌های آمریکایی را برانگیخت
اعلام آمادگی بارزانی برای میزبانی از منافقین
 تجاوز یک مقام اسرائیلی به 10 زن
دختر فلسطینی پیشنهاد"مسی"را رد کرد
ماساژ درمانی بهانه ای برای سوء استفاده از زنان


برچسب‌ها: تازه ترین اخباروتصاویراززلزله دراهر, ورزقان, کلیبر, هریس, آذربایجان شرقی, تبریز

ادامه مطلب...
ارسال توسط اسلام آبادپرس
تصاویر فاجعه آمیز از زلزله در آذربایجان‌شرقی / 200 کشته و 1300 مجروج تاکنون/ مردم شب را در پارک‌ها بمانند
زلزله‌ای با قدرت 6 ریشتر در شهرستان ورزقان رخ داده است که تاکنون 30 پس‌لرزه در این شهرستان نیز در پی داشته است.

اسلام آبادپرس:آخرین گزارش‌ها از جان باختن بیش از 200 تن و مجروح‌شدن 1300 تن در زلزله بعد از ظهر روز شنبه ۲۱ مرداد استان آذربایجان‌ شرقی حکایت دارد.دکتر بهرام صمدی‌راد، مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی، گزارش داده که ۹۸ جسد به پزشکی قانونی استان تحویل داده شده است.

ساعی در اخبار سراسری شبکه یک سیما با اشاره به آخرین آمار تلفات زلزله در آذربایجان شرقی که در ساعت 16 امروز در منطقه اهر با قدرت 6.2 ریشتر رخ داد، اظهار داشت: زلزله‌ای با قدرت 6 ریشتر در شهرستان ورزقان رخ داده است که تاکنون 9 پس‌لرزه در این شهرستان نیز در پی داشته است.

وی با اشاره به برگزاری جلسه اتاق بحران با حضور رؤسای کار گروه‌های مرتبط افزود: در این زمینه بالگرد جمعیت اهلال احمر برای ارزیابی و امدادرسانی در مناطق زلزله‌زده حضور دارد.
برچسب‌ها: آخرین اخباروتصاویراززلزله درتبریز, اهر, ورزقان, هریس, کلیبر

ادامه مطلب...
ارسال توسط اسلام آبادپرس

فرمانداراسلام آبادغرب:من ازحسن توجه مدیرکل محترم آموزش وپرورش استان تشکرمیکنم که جناب آقای رستمی رابه سمت مدیرآموزش وپرورش اسلام آبادغرب منصوب کردند.

سایت اسلام آبادپرس                                                  

اسلام آبادپرس:صبح امروزیکشنبه 1391/5/22مراسم تودیع ومعارفه مدیران سابق وجدیدآموزش وپرورش اسلام آبادغرب باحضورگسترده فرهنگیان درمحل تالارشهرداری اسلام آبادغرب برگزارگردیدالبته دلیل این حضورگسترده تاحدودی مشخص است.

سایت اسلام آبادپرس

دراین مراسم که باحضورحجة الاسلام ابطحی امام جمعه محترم شهرستان،فرماندار،محمدی معاون سازمان وجمعی دیگرازمسئولین شهرستان برگزارگردیدابتداحجة الاسلام ابطحی به ایرادسخنرانی پرداختندکه گزیده ای ازسخنان ایشان درذیل آمده است:

آموزش وپرورش سالم است حتی دردروره قبل ازانقلاب هم سالمترین اداره بود

آموزش وپرورش حق بزرگی برگردن جامعه دارد.

اصلی ترین سرمایه مملکت یعنی دانش آموزان جزءخانواده آموزش وپرورش هستند.

درآموزش وپرورش اسلام آبادغرب زحمات زیادی کشیده شده است منتهابایددنبال اهداف ومدارج بالاترباشیم.

جلسات اولیاءومربیان بیشترشود.

درادامه این مراسم بابلی،فرمانداراسلام آبادغرب به ایرادسخنرانی پرداخت که گزیده ای ازآن به شرح زیراست:

سایت اسلام آبادپرس

کارهایی درشهرستان شده اماکافی نیست تارسیدن به هدف خیلی فاصله داریم

واقعامن ازاخلاق آقای رستمی لذت میبرم.

درایام انتخابات گزارشات نشستهای نامزدهابه مامیرسیدیک عده ای خدمات ارزشمندنظام رازیرسئوال میبردند.یکی ادعاکرده بوداسلام آبادغرب عین 40 سال قبل است.

112هزارمیلیاردتومان بعدازانقلاب دراسلام آبادغرب هزینه شده است.

نماینده محترم جناب آقای جلیلیان درروز12اسفند(روزرای گیری)به بنده گفتندهرچه شمابگویید.(درباب نتیجه انتخابات)گفتم چرا؟گفتندحرف شماحرف قانون است.

من ازحسن توجه مدیرکل محترم آموزش وپرورش استان تشکرمیکنم که جناب آقای رستمی رابه سمت مدیرآموزش وپرورش اسلام آبادغرب منصوب کردند.

من خبردارم که آقای رستمی توذهنش نیست که تعصبی برخوردکندایشان میخواهدکه ازهمه فرهنگیان استفاده کند.

این مراسم که باسخنرانی های افرادمتعددبه درازاکشیدواکثرحاضران به دلیل خستگی ناشی ازاین قضیه سالن راترک کردندوبخشهای پایانی مراسم که احتمالاسخنرانی ماشاءالله پروین وعبدالرضارستمی بود،راندیدند.تصورکنیددریک مراسم که ازساعت 10 شروع شده تاساعت 12ونیم 4نفر(امام جمعه،فرماندار،معاون سازمان ونماینده معلمان)سخنرانی کرده باشندوتازه متن به حاشیه رفته هم درصف انتظار.آن هم درماه مبارک رمضان درحالیکه دیشب هم ازلیالی قدربوده است.ارسال توسط اسلام آبادپرس

فرداانجام میشود:تودیع ومعارفه رؤسای قدیم وجدید آموزش وپرورش اسلام آبادغرب 

اسلام آبادپرس:رفته رفته فهرست مدیران غیربومی برکنارشده ازکادرمدیریتی اسلام آبادغرب کاملترمیشودپس ازآنکه  فریبرزپیرو(معاون فرماندار)،رامین پرمهر(رییس شبکه بهداشت)وعلی عباسی(رییس جهادکشاورزی) باپست  خویش خداحافظی کردندحالایک حلقه به این زنجیراضافه شده است تااین دومینوازامتدادبیشتری برخوردارشود.

ماشاءالله پروین رییس آموزش وپرورش اسلام آبادغرب نیزدرجرگه مدیران غیربومی شهرستان است که پس ازکش وقوسهای فراوان فردارسماوطی مراسمی باپست خویش وداع خواهدکردوعبدالرضارستمی به عنوان  رییس آموزش وپرورش اسلام آبادغرب مشغول به کارخواهدشد.

نکته جالب این است که تمامی مدیران غیربومی برکنارشده که درمتن بالاازآنهااسم برده شده است همگی ازمنطقه سیاسیاچله گیلانغرب میباشند.

گفتنی است افرادی که ازاین منطقه به اسلام آبادغرب آورده شده اندبیشترازلیست فوف میباشندبایددیدکه درادامه این مرد

درموردآنهاچگونه اقدام خواهدکردولی بایداذعان نمودجلیلیان تاکنون دراین بخش بسیارفعالانه عمل نموده است.


 غرق شدن نوجواني در سد شيان اسلام آباد غرب

اسلام آبادپرس:به گفته غلامرضا آذر کیوان رییس اداره عملیات امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه این نوجوان 16 ساله دیروز در حین شنا و بر اثر تماس بدن او با جلبکهای موجود در سد جان باخت.
وی گفت: ازکف تا سطح آب این سد مملو از جلبکهای چسپنده ای است که برای شنا گران حرفه ای هم دردسر افرین است.
از ابتدای امسال تاکنون 6 نفر در کرمانشاه بر اثر غرق شدگی جان باختند .


یادداشت ارسالی یک کاربربرای اسلام آبادپرس

انتقادازشهرداری:درخواست یک شهرونداسلام آبادغرب درخصوص قطع درختان خیابان راه کربلا(مسیرشهرداری)

این شهرونداسلام آبادی راهکار هم پیشنهادداده است

اسلام آبادپرس:اینجانب یک شهروند اسلام آبادی هستم . اوضاع خیابان ها و محل عبور و مرور مردم و فضای سبز این شهر در ماه گذشته حتی به جرات می توان گفت که از یک شهر جنگ زده هم بدتر است . شهرداری بدون توجه به اعتراض های مردمی و اقدام به تخریب بسیاری از نقاط و پیاده رو های شهر کرده و به همان صورت به جای گذاشته ، شاید بیش از 50 درصد معابر اصلی این شهر در یک ماه گذشته تخریب شده و هنوز به همان صورت ، یعنی به صورت خیابان های روستایی باقی مانده اند . همه این ها را می توان تحمل نمود اما متاسفانه شب گذشته شهرداری اسلام آبادغرب در اقدامی که بیشتر شبیه به هجوم بوده ، شبانه اقدام به قطع درختان تاریخی ترین نقطه این شهر کرده است ، درختانی که بیشتر از 50 سال عمر دارن ، حال آنکه بهانه ی شهردار محترم تعریض خیابان مذکور است که این موضوع تنها دست اویزی برای تخریب این شهر است زیرا که می توان با خرج کمتر و فقط و فقط احداث یک پل آن هم نه یک پل عریض بلکه یک پل معمولی در بالا دست رودخانه برف آباد نه تنها مشکل عبور مرور این خیابان را حل کرد بلکه ترافیک مرکز شهر را تا 80 درصد کاهش داد . خواهشمند است قبل از تخریب کامل این خیابان اقدام لازم را مبذول فرمایید . شما را به این شب های قدر قسم می دهم تلاش کنید تا  سالها پشیمانی برای شهر ما به جای نماند

اسلام آبادپرس:درادامه مطلب بخوانید:

******************************************************************** نقض حکم خدا برای مدال طلا؟


 این حرکت احمدی نژاد یعنی چه؟!
رازگشایی شاهین نصیری نیا از پشت پرده های زشت فدراسیون جهانی وزنه برداری
قهرمان المپيک"مهدور الدم"خوانده شد!+عکسادامه مطلب...
ارسال توسط اسلام آبادپرس
شهادت امام علی(ع)برعموم مسلمانان جهان به ویژه همشهریان عزیزتسلیت باد.


اسلام آبادپرس:درادامه مطلب بخوانید:

جدول/رده‌بندی مدالی‌ المپیک در پایان روز سیزدهم

قویترین مرد آلمان اهل آبادان است!+عکس


 مجری بی حجاب ازمراسم ملی لیبی اخراج شد


 برنامه دولت برای بازنگری در کمک بلاعوض به موسسات، بنیادها و نهادها + جدول اسامی و ارقام


 داور مسابقه عبدولي محروم نشده است!


 عکس دیده نشده از جلال آل احمد، غلامحسین ساعدی/ 1346 محوطه دانشگاه تبریز


ثیت نام شش کاندیدا برای ریاست هیئت فوتبال استان کرمانشاه
ادامه مطلب...
ارسال توسط اسلام آبادپرس

چهارورزشکارومربی افتخارآفرین اسلام آبادغربی

اسلام آبادپرس:1-کیانوش رستمی قهرمان جهان ودارنده مدال برنزالمپیک لندن دررشته وزنه برداری**کیانوش متولدروستای بانزلانی بخش گهواره ازتوابع اسلام آبادغرب است.

2-کوروش باقری قهرمان اسبق وزنه برداری جهان وسرمربی کنونی تیم ملی وزنه برداری که درالمپیک لندن بسیارموفق نتیجه گرفت**کوروش ازاصالتی اسلام آبادی برخورداراست امادرکرمانشاه رشدونموپیداکرده است.

3-کاوه رضایی فوتبالیست تیم لیگ برتری سایپا**کاوه اصالتاگیلانغربی است ولی دراسلام آبادغرب متولدورشدکرده است.

4-احسان امینی کشتی گیرتیم ملی کشتی آزادکه فقط نظرمربیان تیم ملی اوراازالمپیک لندن محروم کردوگرنه اودرتمامی مسابقات اخیرنفراول ایران دروزن خودبوده است**احسان کشتی رازیرنظرمربیان اسلام آبادی یادگرفت وخیلی زودباتوجه به استعدادی که داشت پیشرفت نمو.حالاچندسالی هست که اودرکرمانشاه زندگی میکند


اسلام آبادپرس:درادامه مطلب بخوانید:


تصاوير/جمع آوري زنان معتاد از دره فرحزاد


 درخواست‌های پدر و مادر سعید عبدولی


 گزارشی از یک روستای عجیب در 100 کیلومتری تهران: روستاي زرگر؛ زبان رومانو، خط لاتين!


 "مشروطه برخلاف عقاید شیعه است"/متن نامهٔ محمدعلی شاه قاجار به مراجع ثلاث نجف


 تبلیغ «هوو» برای زنان در سیمای قم


رئیس مجلس پیشین: اینکه کسی بیاید و بگوید وقتی مقام معظم رهبری به دنیا آمده گفته است: یا علی. این مزخرفات است/البته آقایی که این حرف را زده از طرف بیت مورد توبیخ قرار گرفت ولی مردم از این توبیخ ها مطلع نشدند.ادامه مطلب...
ارسال توسط اسلام آبادپرس

مدال آوران ایران تاکنون

Latest Iran Medals

Medal Sport Event Athlete
Silver Track & Field Men's Discus Throw Ehsan Hadadi
Gold Wrestling Men's Greco-Roman 96 kg Ghasem Gholamreza Rezaei
Gold Weightlifting Men's Over 105 kg Behdad Salimikordasiabi
Silver Weightlifting Men's Over 105 kg Sajjad Anoushiravani Hamlabad
Gold Wrestling Men's Greco-Roman 60 kg Omid Haji Noroozi
Silver Weightlifting Men's 94-105 kg Navab Nasirshelal
Gold Wrestling Men's Greco-Roman 55 kg Hamid Mohammad Soryan Reihanpour
Bronze Weightlifting Men's 77-85 kg Kianoush Rostami

 صعود ایران به رده 12 جدول توزیع مدال های المپیك با طلا و نقره وزنه برداری

اسلام آبادپرس:كاروان ورزشی ایران با مدال های طلا و نقره 'بهداد سلیمی' و 'سجاد انوشیروانی' دو وزنه بردار ملی پوش دسته فوق سنگین، با كسب بهترین نتیجه تاریخ بازی های المپیك، به رتبه دوازدهم جدول رده بندی توزیع مدال های بازی های المپیك 2012 لندن صعود كرد.


 
 'بهداد سلیمی' و 'سجاد انوشیروانی' وزنه برداران ملی پوش دسته فوق سنگین ایران، امشب (سه شنبه) با كسب مقام های قهرمانی و نایب قهرمانی، چهارمین مدال طلا و دومین مدال نقره كاروان ورزشی ایران را در بازی های المپیك 2012 لندن كسب كردند.

با مدال های طلا و نقره ارزشمند 'بهداد سلیمی' و 'سجاد انوشیروانی'، تعداد مدال های كاروان ورزشی ایران به 4 مدال طلا، 2 نقره و یك برنز رسید.

پیش از این، 'حمید سوریان'، 'امید نوروزی' و 'قاسم رضایی' به ترتیب در وزن های 55، 60 و 96 كیلوگرم كشتی فرنگی به مدال طلای بازی های المپیك لندن دست یافتند.

همچنین 'نواب نصیر شلال' در دسته 105 كیلوگرم مسابقه های وزنه برداری مدال نقره گرفت و 'كیانوش رستمی' در دسته 85 كیلوگرم این مسابقه ها به مدال برنز رسید.

در جدول رده بندی توزیع مدال های بازی های المپیك 2012 لندن، چین با 34 مدال طلا، 21 نقره و 18 برنز صدرنشین است.

برای مشاهده جدول کامل مدالهای المپیک به لینک زیربروید.این جدول باهرتغییری درمدالهابلافاصله به روزمیشود.
 
اسلام آبادپرس:جدول رده بندی مدالهای المپیک


سعیدعبدولی واین گریه که همه راگریاندارسال توسط اسلام آبادپرس
چگونه اختلاس کنیم که گیر نیفتیم! (طنز)

اسلام آبادپرس:آخرین اختلاسی که مأموران سازمان بازرسی کل کشور کشف کرده‌اند، مربوط به اختلاس 15 میلیارد تومانی در بنیاد شهید است که نشان می‌دهد اختلاس‌کنندگان محترم همه‌ موارد ایمنی اختلاس را رعایت نمی‌کنند و متأسفانه گیر می‌افتند.

از آن‌جا که فن اختلاس در کشور ما از فنون نوپاست؛ لذا باید هر چه بیش‌تر درباره‌ روش‌های نوین اختلاس اطلاع‌رسانی شود تا در آینده شاهد کشف اختلاس‌ها نباشیم.

مختلسین محترم باید در هنگامه اختلاس از آغاز تا پایان موارد زیر را مو به مو رعایت کنند:

- به هیچ‌کس اعتماد نکنید و بیش‌تر از چهار ـ پنج نفر را درگیر نکنید تا درصد لو رفتن‌تان به حداقل برسد.

- از یک جا اختلاس کنید. حرص نزنید که کل پول مملکت را بالا بکشید. با اولین اختلاس خدا را شکر کنید و کار را تمام کنید و ادامه ندهید.

- به کم راضی باشید. تجربه ثابت کرده است تا 10 میلیارد تومان برای ادامه‌ی زندگی شما و آیندگان کافی است. اگر بیش‌تر از 10 میلیارد بخورید، امکان گیر افتادن‌تان بيش‌تر مي‌شود.

- از سازمان‌های بی‌پول و کوچک اختلاس نکنید. سعی کنید از سازمان‌های بزرگ و پول‌دار اختلاس کنید.

- اگر شهروند کشور دیگری نیستید، بهتر است از فکر اختلاس بیرون بیایید و نان حلال به خانه ببرید؛ ولی اگر در کشور دیگری حق شهروندی دارید، بلافاصله بعد از اتمام اختلاس، فرار کنید و از زندگی لذت ببرید.

- از همان اول بخشی از مبلغ اختلاس را به نیازمندان اختصاص بدهید تا آن‌ها هم در این سفره که پهن شده، سهیم باشند.

- مثل ندیدبدید‌ها تا یک پولی به حساب‌تان آمد، خرجش نکنید و ماشین گران و خانه‌ آن‌چنانی نخرید؛ چون مردم حسود چشم‌تان می‌زنند و لو می‌روید.

- هرگز آبدارچی اداره یا سازمان مربوطه را وارد تیم اختلاس نکنید؛ چون این صنف دهن قرصی ندارند و خواسته و ناخواسته شما را لو می‌دهند. کارمندان محترم ترابری سازمان‌ها هم به همین نحو باید از دایره‌ تیم شما خارج باشند.

- به دلار و یورو اختلاس نکنید؛ چون زیاد بالا و پایین می‌شوند. تومان از همه چیز بهتر است!

- همیشه سعي كنيد رابطه خويشي با آدم‌هاي كله‌گنده روبه‌راه كنيد تا در روند دادرسی و دادگاه به دردتان بخورد.

- بعد از مچ‌گيري دو قورت و نيم‌تان باقي باشد و بدون آن‌كه حاضر به عذرخواهي شويد، مدعي شويد قبل از آن‌كه شما اختلاس‌گر باشيد، كاشف اختلاس هستيد.

- موفق و پیروز باشید!

تذکرنماینده اسلام آبادغرب به رییس جمهور

جلیلیان نماینده اسلام‌آباد غرب به رئیس‌ جمهور در خصوص ایجاد اشتغال برای فارغ‌التحصیلان دانشگاه تذکر داد.


اسلام آبادپرس:درادامه مطلب بخوانید:

مدیرعامل راهیان کرمانشاه: همکاری با زرینچه قطعی شده است

 آخوند درباری و دوستان، با كفش روی فرش/ پای مبارك را می بوسم هزار بار...

نیروگاه اسلام آباد نیازمند 220 میلیون یورو/ 52 درصد پیشرفت برای چهار سال/ احداث راه حمیل به کرمانشاه، احداث باند دوم راه اسلام آباد غرب به پل دختر، احداث باند دوم اسلام آباد غرب به سرپل ذهاب، و نیروگاه یکصد مگاواتی اسلام آباد غرب...

 ترکیه "کرکوک" را خاک خود می داند

 عکس: سالتو بارانداز مرد طلایی روی مربی!

 زمان توزیع سبد کالای فرهنگیان/سبد کالای فرهنگیان شامل 20 کیلو برنج ایرانی، دو حلب روغن جامد، 5 کیلو شکر و هشت بسته ماکارونی است

اینترپل کانادا خاوری را تحویل نمی دهد! از مدیر عامل فراری بانک ملی چه خبر؟ ادامه مطلب...
ارسال توسط اسلام آبادپرس

اسلام آبادپرس:درادامه مطلب بخوانید:

تصویری/طاقبستان در حال ساماندهی یا نابسامانی

 رییس مجمع نمایندگان مجلس استان كرمانشاه: نقش خبرنگاران در تنویر افكار عمومی بر هیچ كس پوشیده نیست

خبرنگارخبرنگاراست حتی اگرزحماتش درعرصه رسانه دیده نشودادامه مطلب...
ارسال توسط اسلام آبادپرس


اسلام آبادپرس:درادامه مطلب بخوانید:

عریان شدن زنان اوکراینی در اعتراض به حجاب المپیک

شهردار قصرشیرین استعفا كرد

 فائزه هاشمی از کشور خارج شد

پیشنهاد میلیاردر معروف درباره نرخ ارز

 جزييات اختلاس 15 ميليارد توماني در بنياد شهيد

 همه‌ ركوردهايي كه سوريان شكست

 پشت پرده دعوت ملک عبدالله از احمدی‌نژادادامه مطلب...
ارسال توسط اسلام آبادپرس
 
تاريخ : شنبه چهاردهم مرداد 1391

رییس تبلیغات اسلامی شهرستان گیلانغرب معرفی شد

حجت الاسلام والمسلمین 'حسن دوستیان' با حكم رییس سازمان تبلیغات اسلامی استان كرمانشاه، به عنوان رییس جدید اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گیلانغرب معرفی شد.

1391/05/14 - 12:16

اسلام آبادپرس:دوستیان پیشتر به عنوان معاون سیاسی اجتماعی فرماندار قصرشیرین فعالیت می كرد كه با اتمام دوران ماموریت وی در فرمانداری قصرشیرین، با حكم رییس سازمان تبلیغات اسلامی به عنوان رییس تبلیغات اسلامی گیلانغرب منصوب شد.

وی گفت: ماموریتم در فرمانداری قصرشیرین پنج ماه پیش به اتمام رسیده بود ولی براساس نیاز تاكنون در این سمت باقی مانده بودم ولی روز پنجشنبه هفته گذشته با ابلاغ رییس سازمان تبلیغات اسلامی استان كرمانشاه به پست سابق خدمتم (رییس تبلیغات اسلامی گیلانغرب) بازگشتم.

دوستیان امروز را بعنوان آخرین روز كاری خود در پست معاونت سیاسی، اجتماعی فرماندار قصرشیرین در حالی به پایان رساند كه با خداحافظی از كاركنان فرمانداری از فردا در سمت جدید خود در گیلانغرب مشغول خدمت می شود

    


اسلام آبادپرس:درادامه مطلب بخوانید:

 کُردها در سوریه خواستار اتحاد احزاب کُردی شدند

المپیک لختی‌ها در لندن برگزار می‌شود

رسوایی اخلاقی ورزشکار زن در المپیک! + عکس

اخراج این خانم از تیم بانوان آمریکا برای ندادن بوسه + عکس

عاقبت بدفرجام مجری معروف تلویزیون ایران!!+تصاویر

توهین بازیگر معروف سینما به علیرضا افتخاری

به امثال مرتضوی ها جهت دفاع از نظام در ایام فتنه نیازمندیمادامه مطلب...
ارسال توسط اسلام آبادپرس

انتقادفرمانداراسلام آبادغرب ازشهرداراین شهرستان

فرماندار از وضعیت زباله و نخاله های رها شده در سطح شهر انتقاد کرده است

سایت اسلام آبادپرس بابلی                    باقری

اسلام آبادپرس:گویا این روزها میانه فرماندار و شهردار اسلام آبادغرب بدجوری شکراب شده است.ماجراازاین قراراست که درپی حضورمسئولان درجلسه شورای اداری شهرستان اسلام آبادغرب صدراله بابلی، فرمانداراسلام آبادغرب فیلمهایی راکه ازمشکلات شهرستان که مربوط به وظایف شهرداری میشد،به معرض نمایش گذاشت وهمین مسئله باواکنش صادق باقری، شهرداراسلام آبادمواجه شد.حالابایددیدتنش میان این دومسئول نهایتابه کجاختم خواهدشد.به هرحال دود تداوم این اختلاف میان این دومسئول قطعابه چشم مردم خواهدرفت.


پلمپ 111 واحد عرضه مرغ زنده و شش واحد عرضه مواد غذایی فاسد

اسلام آبادپرس: 111 واحد عرضه مرغ زنده و شش واحد عرضه مواد غذایی فاسد و تاریخ مصرف گذشته در اسلام آباد توسط مراجع قانونی و نهاد های بهداشتی پلمپ شدند

 طی یک ماه گذشه 1500 مورد بازرسی از واحدهای عرضه کننده مواد غذایی صورت گرفته  که در این راستا شش واحد پلمپ و 1200 کیلوگرم انواع مواد غذایی فاسد و تاریخ مصرف گذشته کشف و معدوم شده است.


ابراهیم نظری كماكان شهردار قصرشیرین است

 روابط عمومی شهرداری قصرشیرین اعلام كرد: 'ابراهیم نظری' كماكان و براساس قانون شهردار قصرشیرین است.

1391/05/13 - 12:36

اسلام آبادپرس:رییس شورای اسلامی قصرشیرین از بركناری شهردار خبر داد و گفت: اعضای شورا مكاتبات خود را برای معرفی سرپرست شهرداری انجام داده و منتظر تایید، مسوولان ذیربط هستند.

محسن آخشی با بیان اینكه این مهم بدلیل ناكارآمدی شهردار در انجام وظایف محوله و نارضایتی مردم از عملكرد شهرداری، با اكثریت آرای اعضای شورا صورت گرفته است، یكی از مهمترین دلایل بركناری شهردار از سوی اعضای شورا را عدم اسكان ایشان در قصرشیرین اعلام كرد.

روابط عمومی شهرداری قصرشیرین پس از انتشار این خبر، اعلام كرد: موراد مطرح شده از سوی رییس شورای شهر در خصوص مهمترین دلیل بركناری شهردار فاقد وجاهت قانونی است، چرا كه شهردار قصرشیرین ساكن در این شهر بوده و مستندات این موضوع را به تایید مراجع قانونی و صلاحیت دار رسانده است، بنابراین ادعای شورای شهر در این خصوص صحت ندارد.

روابط عمومی شهرداری قصرشیرین همچنین در خصوص صحبت های رییس شورا در مورد اینكه شهرداری هیچ برنامه ایی برای عمران شهری ندارد، اعلام كرد: در طول هشت ماه گذشته شورای شهر تنها هفت مصوبه داشته كه حتی یك مورد مصوبه هم برای عمران شهری در آن گنجانده نشده است ولی هیچ مصوبه ایی هم نیست كه شهرداری آن را اجرا نكرده باشد.

روابط عمومی شهرداری قصرشیرین در خصوص ادعای عدم اجرای مصوبات شورا از سوی شهردار هم اعلام كرد: مصوبه اخیر شورای اسلامی براساس بند 7 آیین نامه اجرایی تشكیلات شوراهای اسلامی و ماده 53 قانون شوراها فاقد وجاهت قانونی است و هیچ كدام از موارد قانون شوراها و شهرداری ها در آن رعایت نشده، بنابراین شهرداری نمی تواند آنها را اجرا كند.
اسلام آبادپرس:درادامه مطلب بخوانید:
سخنان شجاعانه نماینده دانشجویان خطاب به احمدی نژاد:عدم تحقق شعارها در حد امکانِ یک دولت هشت ساله با پشتوانه حمایت مستمر و جدی رهبری و مردم، عملا مصداق فرصت سوزی و بطالت است

 سید حسن نصرالله به ایران نقل مکان می کند!

 آقای‌احمدی‌نژادعملا‌از‌عدالت‌عدول کرده‌ای
کواکبیان: خاتمی نیاید کاندیدای اختصاصی معرفی می‌کنیم
آقای احمدی نژاد! درها را به روی خود بسته‌اید بعد می‌گویید به ما کمک نمی‌کنند
 جنتی:گرانی ها دست خداست / شرایط ما بهتر از بحرین است
ادامه مطلب...
ارسال توسط اسلام آبادپرس
 
تاريخ : چهارشنبه یازدهم مرداد 1391

نفرات اول کنکوردراسلام آبادغرب چه کسانی هستند؟

 اسلام آبادپرس:ایوب حاتمی دانش آموز دبیرستان نمونه دولتی شهید داریوش ریزه وندی درگروه علوم تجربی درکنکور سال 91افتخاری دیگر درعرصه رقابت علمی برای این شهرستان رقم زد ،ایوب حاتمی درکنکور سراسری رتبه 14 منطقه 3 را به نام خود ثبت نمود.

 علی جلیلیان دانش آموز دبیرستان نمونه دولتی شهید داریوش ریزه وندی درگروه علوم ریاضی درکنکور سال 91افتخاری دیگر درعرصه رقابت علمی برای این شهرستان رقم زد ،علی جلیلیان درکنکور سراسری رتبه 65 منطقه 3 را به نام خود ثبت نمود.


ایمیلهای ارسالی شمابرای اسلام آبادپرس

نام و نام خانوادگي : محمدرضا نظری پور


متن پيام : ضمن سلام وعرض ادب خدمت مدیرمحترم سایت و کلیه دست اندرکاران ، بسیار خوشحال شدم که نسبت به اخبار گذشته حال و آینده مربوط به زادگاهم را در پایتخت آگاه شده و اخبار را تعقیب نمایم و اما مدیرمحترم این حقیر مدت 20 سال درگیر یادگیری نکات مربیگری فوتبال هستم و تنها مدرس فوتبال اسلام آبادی فوتبال ایران هستم ....
با احترام فراوان محمدرضا نظری پور


دکترحشمت الله فلاحت پیشه درسوگ مادر

باخبرشدیم متاسفانه دکترفلاحت پیشه نماینده ادوارهفتم وهشتم اسلام آبادغرب درمجلس شورای اسلامی درسوگ والده محترمه خویش هستند.

اسلام آبادپرس درگذشت والده­ ي مكرمه­ را به دکترفلاحت پیشه و ساير بازماندگان محترم تسليت میگویدو از خداوند متعال رحمت و غفران الهي براي آن مرحومه مغفوره مسئلت مي نماید.


اشکال دردسترسی به اسلام آبادپرس 

ازشب گذشته بنابه دلایل نامعلوم دسترسی به اسلام آبادپرس به سختی صورت میگیرد.البته مشکلاتی ازاین قبیل باتوجه به وضعیت اینترنت درایران امری کاملا طبیعی است.انشاءالله بارفع این مشکل به زودی درخدمت مخاطبان عزیزخواهیم بود.


مشتزن بی دفاع/ حذف ناجوانمردانه علی مظاهری

علی مظاهری با مربی کوبا دست می دهد اما حاضر به دست دادن با داور نمی شوداینکه چطور دلاور ایرانی که مدام ضربات امتیاز آور می زد را بازنده کردند ، سئوال اصلی همه هواداران ایرانی از تیم داوری این بازی است

تصویری ازبازسازی محوطه تاریخی تاق بستان


اسلام آبادپرس:درادامه مطلب بخوانید:

محمد حسین محبی: کشتی کرمانشاه جایگاه خود را در فدراسیون از دست داده است رسیدن کشتی کرمانشاه به دوران طلایی گذشته زمان می خواهد

 توسعه میدان نفتی سومار به قرارگاه سازندگی خاتم الاوصیا سپرده شد

 دستجردی: حذف کامل بودجه کنترل جمعیت ایران

 عکسی دیده‌ نشده از رهبر انقلاب و عماد مغنیه

محبوب‌ترین رهبران جهان در تويیتر

 رییس شورای اسلامی شهر از بركناری شهردار قصرشیرین خبر داد

 معاون رئیس‌جمهور: کنترل جمعیت با وجود آمار نازایی زنان معنا ندارد/ انقلاب ما هدفش کسب رفاه نبودادامه مطلب...
ارسال توسط اسلام آبادپرس
 
تاريخ : سه شنبه دهم مرداد 1391

 منطقه‌ی نمونه‌ی گردشگری سد شیان آماده‌ی سرمایه‌گذاری است

اسلام آبادپرس:مدير اداره كل ميراث فرهنگي و گردشگري شهرستان اسلام‌آباد غرب گفت: منطقه‌ي نمونه‌ي گردشگري سد شيان در استان كرمانشاه براي سرمايه‌گذاري كلان آماده است.

اصغر رشنو  بيان كرد: قصد توسعه و گسترش منطقه‌ي نمونه‌ي گردشگري سد شيان را در سال 91 داريم. در اين راستا، اقداماتي را هم براي جذب سرمايه‌گذار انجام داده‌ايم. در حال حاضر براي اعتبار درخواست داده‌ايم تا براساس زيرساخت‌هايي كه ايجاد شده است، بستر براي ورود سرمايه‌گذار فراهم شود.

او ادامه داد: در محدوده‌ي منطقه‌ي گردشگري شيان، تعدادي از زمين‌ها تملك شده و راه دسترسي نيز ايجاد شده است. همچنين علاوه بر ساخت پاركينگ و سرويس بهداشتي،‌ آب‌رساني و برق‌رساني نيز انجام شده است.

رشنو اظهار كرد: در محدوده‌ي اين سد، نقشه‌ي جامعي داريم تا سوييت‌هاي اقامتي كوتاه‌مدت، پيست اسب‌سواري، رستوران، شهربازي و ورزش‌هاي آبي ايجاد شوند.

وي درباره‌ي فعاليت‌هاي اين اداره در حوزه‌ي ميراث فرهنگي، گفت: در صورت فراهم شدن شرايط، حريم آثار تاريخي را در پنج روستاي اسلام‌آباد غرب تعيين كنيم. اين روستاها به‌دليل ساخت‌وسازهايي كه اطراف‌شان انجام مي‌شود، در معرض تخريب هستند و تعيين حريم براي جلوگيري از تعرض به آثارشان انجام مي‌شود.

رشنو تأكيد كرد: بيشترين تنوع آثار تاريخي در اسلام‌آباد غرب از هزاره‌ي اول پيش از ميلاد و دوره‌ي ساساني است. در اين روستاها، قديمي‌ترين آثار به دوره‌ي پارينه‌سنگي و جديدترين آن‌ها به دوره‌ي زنديه مربوط مي‌شوند


 موج بافی به زودی ثبت ملی می شود

اسلام آبادپرس:معاو ن صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه موج بافی را یکی از هنرهای دستی باستانی استان دانست که به فراخور نوع کابرد و تغییر شیوه زندگی مردم رو به فراموشی می رود.

نصرت ا... سپهر اظهارداشت: اگر چه صنعت دستی موج بافی در تمام بخشهای استان وجود دارد، اما عمدتا مربوط به شهرستانهای جوانرود، قصر شیرین و اسلام آباد غرب است.

وی اشاره ای هم به نقوش سنتی حک شده بر موج داشت و یادآور شد: این نقش ها بیشتر شامل آب، گل، قوچ، میش وحشی و... است.

وی تاکید کرد: می توان با تغییر کاربری این هنر متناسب با زندگی امروز، از منسوخ شدن آن جلوگیری کرد.

اسلام آبادپرس:درادامه مطلب بخوانید:

مسئول توزیع هدایای رهبری در بخش گهواره اعلام کرد:بیش از 400 میلیون ریال هدایا به روستاهای بخش گهواره

 عجیب‌ترین کنفرانس زنان در جهان+(عکس)

تهدید بارزانی علیه مالکی: خوابی که بارزانی برای کردها دیده است!

 حق كشی های صورت گرفته درفدراسیون باعث شد از هیات كشتی كنار بروم

 وزنه‌بردار كره شمالي بعد از شکستن رکورد: چون رهبر کبیر"كيم جونگ ايل" مرا تماشا می کرد موفق شدم!

پاسخ احسان شریعتی به پرویز ثابتی و حسین نصر: ساواک در قتل شریعتی نقش داشت// دکتر شریعتی در حسینیه ارشاد امام حسین را با چه‌گوارا مقایسه کرد من و مطهری با عصبانیت از جلسه خارج شدیدمادامه مطلب...
ارسال توسط اسلام آبادپرس
 
تاريخ : دوشنبه نهم مرداد 1391

سعیدمرتضوی برکنار شد

اسلام آبادپرس:دیوان عدالت اداری ‌انتصاب سعید مرتضوی به مدیر‌عاملی سازمان تامین اجتماعی را باطل کرد.

محمد دهقان عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مصوبه هیئت امنای سازمان تأمین اجتماعی در خصوص انتصاب سعید مرتضوی به مدیر‌عاملی سازمان تامین اجتماعی در هیئت عمومی دیوان عدالت ابطال شد.

 
وی افزود: بر اساس این رای هیئت عمومی دیوان عدالت که قطعی هم هست و قابلیت برگشت ندارد، سعید مرتضوی هیچ سمتی در سازمان تامین اجتماعی ندارد.


ایمیلهایی که همشهریان عزیزبرای اسلام آبادپرس ارسال میکنند:

از دست اندر کاران شهر خواهشمند است معضل بيکاري را حل کنند اگر مشکل بيکاري حل شود باعث دلگرمي مردم و هم تقويت نظام ميشود . مردمي که هشت سال متحمل جنگ تحميلي عراق عليه کشورمان شد

جليل حيدري


محمودکبير به جاي کوروش کبير!

اسلامآبادپرس:سال اول تشکيل دولت محمود احمدي‌نژاد و در روزهايي که او و طرفدارانش در حال تعريف و تمجيد از او بودند، سخنان متملقانه رئيس وقت ديوان محاسبات کشور گوي سبقت را از همه ربود. در آن روزها فيلم ديدار احمدي‌نژاد با آيت الله جوادي آملي (معروف به هاله نور) منتشر شده بود، احمدي نژاد به صراحت مي‌گفت که «آنچه از صندوق راي بيرون آمد وحي الهي است»، «ما مقدمه يک اتفاق بزرگ هستيم» و «ايران 70 ميليون احمدي‌نژاد دارد» و دوستانش در تعريف و تمجيد از او سنگ تمام مي‌گذاشتند: «نامه احمدي نژاد به بوش الهام بود» (خطيب جمعه تهران ،22 ارديبهشت 85)، «توان مديريتي احمدي‌نژاد بسيار بالاتر از ژاک شيراک است » (سليمان جعفرزاده، 12 تير 84)، «الطاف خفيه الهي در تبليغ احمدي نژاد، او را به عنوان بنيانگذار روشي جديد معرفي کرد» (فاطمه آليا، 27 تير 84)، «از محتواي نامه احمدي‌نژاد به مرکل بي خبرم اما بسيار ارزشمند است» ( 31 تير 85)، «به احمدي نژاد گفتم از تخت بيمارستان بترس و اين قدر کار نکن» (آيت الله خزعلي ، 14 مرداد 85)،«دولت احمدي‌نژاد يک معجزه است» (آيت الله مشکيني، 4 بهمن 84) و... اما صحبت‌هاي رئيس ديوان محاسبات کشور در ميان همه اين حرفها بي نظير بود: «يکي از مسلمانان سوريه معتقد بود اگر بنا بود بعد از پيامبر، پيامبري بيايد، آن احمدي‌نژاد بود» ( 17 خرداد 85). زشتي اين سخنان به حدي بود که غلامحسين الهام سخنگوي آن روزهاي دولت، علي‌رغم اينکه همسرش، فاطمه رجبي مشغول تدوين کتاب «احمدي نژاد، معجزه هزاره سوم» بود، نسبت به اين سخنان اعتراض کرد و گفت: «در حکومت بايد در دهان تملق گويان خاک پاشيد» (22خرداد 85) اما اعتراضاتي از اين گونه نه تنها باعث شرمندگي رئيس ديوان محاسبات نشد بلکه در 26 خرداد ديوان محاسبات پاسخ شديداللحني به الهام داد!

متن کامل نوشته فوق رادرادامه مطلب بخوانید


اسلام آبادپرس:درادامه مطلب بخوانید:

جزییات ۳ تجمع امروز مقابل مجلس شورای اسلامی

پیغام همسر مقام طاغوتی به سیدمحمدخاتمی

محمودکبير به جاي کوروش کبير!

 تشكيل پرونده‌ي قضايي براي «محمد جواد لاريجاني» در جوادآباد به اتهام زمین خواری

'محمدحسین محبی ' سرپرست هیات كشتی كرمانشاه شدادامه مطلب...
ارسال توسط اسلام آبادپرس

علی جلیلیان:عده ای از منطقه ویژه اقتصادی اسلام آباد غرب بهره برداری تبلیغاتی کردند

اسلام آبادپرس:نماینده اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی از بیکاری بعنوان مهمترین مشکل حوزه انتخابیه اش نام برد.علی جلیلیان با بیان اینکه حوزه انتخابیه اش مشکلات بسیاری دارد، اظهار داشت: شهرستان اسلام آباد غرب پس از کرمانشاه پر جمعیت ترین شهرستان استان است و باید توجه ویژه ای به رفع مشکلات این شهرستان شود.وی از بالا بودن آمار بیکاری بعنوان مهمترین مشکل این شهرستان یاد کرد و گفت: همچنین کشاورزان این شهرستان با مشکلات بسیاری مواجه اند.وی در ادامه با انتقاد از کند بودن ایجاد منطقه ویژه اقتصادی اسلام آباد غرب، اظهار داشت: در عمل پیشرفت چندانی در اجرا این طرح مهم که تاثیر زیادی در توسعه منطقه دارد، نمی بینم.وی افزود: معتقدم این طرح بیشتر جنبه تبلیغاتی داشته و عده ای از آن بهره برداری تبلیغاتی کردند.عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه از روند ایجاد شعبه ای از دانشگاه رازی در شهرستان اسلام آبادغرب هم انتقاد کرد.


اتهام رانتخواری به مسعودمدلل؟خیراسلام آبادغربی یارانتخواربزرگ

ليست خيرين بخش سلامت شهر اسلام آباد غرب

رديف

 نام ونام خانوادگي

              مكان اهدائي

1

حاج جواد مدلل

ساختمان شبكه بهداشت ودرمان اسلام آباد غرب

2

حاج محمدرضا مدلل

ساختمان شبكه بهداشت ودرمان اسلام آباد غرب

3

حاج مسعود مدلل

ساختمان شبكه بهداشت ودرمان اسلام آباد غرب

4

حاج عبد العلي مدلل

ساختمان شبكه بهداشت ودرمان اسلام آباد غرب


روزنامه ملت ما نوشت:

رانتخوار بزرگ كنجاله كيست؟!
اسلام آبادپرس:با اين‌كه هنوز خبر رسوايي ۳ هزار ميلياردي شركت آريا و همچنين مه آفريد ۲ در اذهان مردم از تب و تاب نيفتاده است، صحبت از فرد ديگري است كه اين‌بار قريب به هزار ميليارد تومان تحصيلات معوقه بانكي دارد. مسعودمدلل يكي از بزرگ‌ترين افرادي است كه در صنايع روغني و نهادهاي كشاورزي در ايران فعاليت دارد. وي كه ۵ كارخانه روغن كشي بزرگ(استخراج روغن از محصولات گياهي) در بندر امام، ماهي دشت وناب دانه و... دارد، به تنهايي ۶۰ درصد بازار روغن كشي ایرانرا در اختيار دارد.
وي همچنين صاحب ۲ كارخانه بزرگ روغن نباتي است كه با برندهاي معروف«غ» و«ن» در شمال كشور و در كرمانشاه داير بود كه به تنهايي حدود ۲۰ درصد بازار روغن آماده كشور را در اختيار دارد. اين فرد هر دو كارخانه را تقريبا به حالت نيمه تعطيل در آورده است و به نظر مي‌رسد كه به‌زودي به دليل بدهي‌هاي كلان از ادامه كار بازماند.
وي به همراه چهار شخص بزرگ مطرح در صنايع غذايي ايران و وزارت كشاورزي ۶ ركن اصلي صنعت غذايي ايران را در اختيار داشته و بزرگ‌ترين كارتل غذايي كشور نيز به شمار مي‌رود. وي همچنين كارخانه آب معدني با برند«د» و چاي با برند« ت» كه تعطيل شده است و كارخانه سيمان كه از سوي رئيس‌جمهور افتتاح شده است و در حال حاضر، نيمه فعال است و يك كارخانه ذوب آهن نيمه فعال ديگر را در اختيار دارد.
وي همچنين يك شركت بزرگ كارگزاري در بورس نيز احداث كرده است كه به دليل واسطه‌هاي بسيار، توانست خريد و فروش‌هاي بسياري را از طريق اين شركت انجام دهد كه اين شركت نيز به حالت نيمه تعطيل درآمده است. اكنون بايد منتظر بود كه آيا تعطيلي اين شركت بر بازار بورس نيز اثر خواهد گذاشت يا خير؟

متن کامل این خبررابه همراه اخبارمرتبط بااین موضوع درادامه مطبی بخوانید.

قابل توجه خوانندگان اسلام آبادپرس اینکه درمانگاه مدلل نیزازاقدامات خیرخواهانه خانواده مدلل است که دراسلام آبادغرب ساخته شده است ضمن اینکه این خانواده طرحهای خیرخواهانه دیگری رادرشهرهای دیگرمنجمله بندرامام خمینی اجراکرده اند.یادآورمیشویم این خانواده بعضادرفضای انتخاباتی مجلس درحوزه انتخابیه اسلام آبادغرب به دلیل همراهی نماینده باخودنقش آفرینی کرده اند،که این مسئله برکسی پوشیده نیست.
اسلام آبادپرس:انتقادات همشهریان عزیزکه اسلام آبادپرس آنهاراانعکاس میدهد:
مدیریت محترم اسلام آبادپرس
با سلام .
احتراماً در خصوص ماشینهای میوه فروش که در سطح شهر پراکنده اند و باعث آزار و اذیت شهروندان می شوند بارها با شهرداری و اجرائیات هماهنگی هایی صورت گرفته ولی متاسفانه مامورین اجرائیات بی خیال از کنار آنها رد می شوند و وظیفه شان را فرموش می کنن و بارها هم دیده شده که با آنها ساخته وپرداخته هایی هم دارند نمونه آن در پشت تپه سر چهار راه محمدی و درب اداره میراث فرهنگی هست که هر روز با در گیریهایی زیادی مواجهه هستند ولی متاسفانه هیچکدام از مسئولین مرتبط هیچگونه اقدامی نمی نمایندو خواهشمند است اطلاع رسانی شود و از شهردار محترم تقاضای پیگیری داریم.

پیامهای دریافتی:پیام تسلیت اصولگرایان و ولایتمداران شهرستان اسلام آبادغرب به هوشنگ معین
برادرارزشمندو ولایتمدارجناب آقای حاج هوشنگ معین فرماندارسابق شهرستان اسلام آبادغرب درگذشت والده محترمتان رابه شماتسلیت عرض می نماییم ومارادرغم خودشریک بدانید.مغفرت وآمرزش رابرای آن مرحومه مکرمه وصبر و اجربرای شماوخانواده محترمتان ازایزدمنان خواهانیم. 

ازطرف اصولگرایان و ولایتمداران شهرستان اسلام آبادغرب


اسلام آبادپرس نیزفوت والده مکرمه  آقای هوشنگ معین رابه ایشان تسلیت عرض میکندوبرای آن مرحومه مغفوره طلب آمرزش الهی دارد.

اسلام آبادپرس:درادامه مطلب بخوانید:

سلمان كریمی: تغییر نام شیرین فراز به راهیان كرمانشاه/درحال نهایی كردن توافق با زرینچه هستیم

اتهام رانتخواری به مسعودمدلل؟خیراسلام آبادغربی یارانتخواربزرگ

فراکسيون پارلماني کردهاي عراق درباره تشديد تنش ها با دولت مرکزي هشدار داد

ائتلاف ملی کُـردهای سوریه: سوریه را گور اردوغان می‌کنیم

ممانعت كردها از استقرار ارتش عراق درمرز با سوريه

صیغه ساعتی حتی در ماه مبارک رمضان!
شرط خاتمی برحضوردرانتخاباتادامه مطلب...
ارسال توسط اسلام آبادپرس

«اعتماد عمومی» در محاق سیاست روزمره// همه وعده هایی که احمدی نژاد اجرا نکرد!

اسلام آبادپرس:تنها چند ماه تا پایان عمر دولت دهم باقی مانده است و هنوز حجم بالایی از وعده هایی که احمدی نژاد در طول 7 سال ریاست جمهوری خود داده عملی نشده است. رییس جمهور در سال 84 با وعده هایی بر سر کار آمد که گرچه از جنس وعده های سایر سیاسیون در هنگام تبلیغات انتخاباتی بود امابه علت ضعف هایی ساختاری سیستم اقتصادی کشور غیرعملی می نمود. در همان زمان اصولگرایان به این ضعف ها اشاره داشتند و خواهان اقداماتی ساختاری برای حرکت دولت بر بستری اجرایی برای از میان بردن آنها بودند نه وعده هایی که تنها در کوتاه مدت کاربرد دارد و در دراز مدت تنها سبب بالاتر رفتن سطح توقعات و مطالبات می شود. به این مهم توجهی نشد و اکنون نه تنها از حجم این وعده ها کاسته نشد بلکه با پافشاری احمدی نژاد به تعداد آنها افزوده و بزرگی آنها دوچندان شد.


احمدی نژاد پس از روی کارآمدن هم در سفرهای استانی با تصویب مصوباتی که پشتوانه مالی و اجرایی آنها پیش بینی نشده بود بر حجم این وعده ها افزود. مصوباتی که پس از مدتی گلایه نمایندگان حوزه های مختلف از عملی نشدن آنها را به همراه داشت.

یکی از وعده های مهمی که احمدی نژاد در طول این سالها بسیار بر روی آن تاکید داشته وعده ریشه کن کردن بیکاری و ایجاد سالیانه 2.5 میلیون شغل است. ريشه کن شدن بيکاري تا پايان دولت دهم، يکي از حرف‌هایي است که اجرايي شدن آن با توجه به ميزان اشتغال زايي صورت گرفته در اين مدت، با اما و اگر‌هاي بسيار همراه است.

وقتي در سال 89 دولت اعلام کرد که بيش از يک ميليون و ششصد هزار فرصت شغلي ايجاد کرده، انتقاد بسياري از نمايندگان مجلس بلند شد که چگونه امکان دارد چنين اقدامي صورت گرفته باشد، آن هم در حالي که بررسي ديگر شاخص‌هاي اقتصادي چنين امري را تاييد نمي‌کند . در حالی که مسئولین سابق مرکز آمار ایران از دخالت مسئولان ارشد دولتی در عدم اعلام نرخ واقعی بیکاری خبر می‌دهند، نمایندگان مجلس نیز در طول این مدت بارها از دولت خواسته اند براي راستي آزمايي اين آمار، حداقل دولت به نمايندگان مجلس ميزان اشتغالزايي در هر حوزه انتخابيه را اعلام کند که اين امر هم اتفاق نيفتاد تا شک و ترديد نسبت به اين آمار بيشتر شود.

با توجه به اینکه آمارهای دولت برای اشتغال زایی طی 2 سال گذشته همواره با واکنشهای جدی روبرو بوده و بعید به نظر می رسد که محقق شده باشد بنابراین طبیعی است که در فرصت کوتاه باقی مانده نیز نباید منتظر اتفاق خارق العاده ای بود.

اما یکی دیگراز این وعده های عملی نشده رییس جمهور واگذاری هزار متر باغ ویلا به هر خانوار ایرانی بود. احمدی نژاد در 18 تیرماه 1390 اعلام کرد به هرخانوار ايراني يك قطعه زمين 1000 متري به-صورت رايگان تعلق می گیرد تا خانواده ها در آن باغ ميوه و بناي مسكوني براي خودشان احداث كنند. وی گفته بود: إن شاءالله اين طرح تا پايان سال آماده و در 10 الي 15 منطقه به طور آزمايشي اجرا مي شود. اما از زمان اعلام این طرح تاكنون دیگر سخني از اجراي آن به ميان نيامده است.

احمدی نژاد همچنین در آبان ماه 1385 از توزيع سهامي با نام سهام عدالت در ميان مردم خبر داد و اظهار کرد «در سالهاي گذشته همه ملّت عادلانه از ثروت كشور بهره مند نبودند و به دلايل گوناگون بين طبقات مختلف جامعه فاصله ايجاد شده بود». وی به همين دليل وعده داد با ايجاد سهام عدالت، بازنشستگان و افراد تحت تكفّلشان، هركدام يك برگه يك ميليون توماني سهام عدالت دريافت خواهندكرد اما این طرح نیز پس از مدتی به محاق رفت.

از اختصاص یک میلیون تومان به نوزادان در قالب طرح صندوق آتیه فرزندان نیز می توان به عنوان یکی دیگر از وعده های احمدی نژاد نام برد، طرحی که به علت کمبود اعتبارات نیمه تمام ماند. 3 برابر شدن یارانه ها، ارزانی پس از هدفمندی، افشای اسامی مفسدان اقتصادی، حل کامل مشکل مسکن و صدها طرح دیگر نیز از جمله وعده های عملی نشده دولت به حساب می آیند.

اما حال که تنها چند ماه تا پایان عمر دولت دهم باقی مانده باید منتظر ماند و دید که چگونه وعده های مکرر احمدی نژاد و کابینه اش محقق می شود؟ آیا در طول این چند ماه باقی مانده به گفته احمدی نژاد بیکاری ریشه کن شده و مشکل اشتغال جوانان برطرف می شود؟ آیا کسی در دولت پیدا می شود که پاسخگوی وعده های بر زمین مانده باشد یا این گمان تقویت می شود که وعده ها و شعارهای احمدی نژاد رنگ و بوی انتخاباتی داشته و این وعده ها و مصوبات تنها به عنوان میراثی برای دولت های آینده باقی خواهد ماند. این دغدغه در شرایطی مطرح می شود که خبرها حاکی از تدارک وسیع تبلیغاتی دولت برای مانوری آنچنانی در ماههای پیش روست. مانورهایی که دولت در آستانه هر انتخابات در اجرای آن ید طولایی دارد.


 ماجرای ارتباط اشرف پهلوی و بهروز وثوقی + تصاویر

اسلام آبادپرس:اشرف ذاتاً زنی بوالهوس و شهوتران و فاسد بود. او به سه چیز توجه داشت: بدست آوردن قدرت، جمع آوری پول و ثروت و هواسرانیهای بی حد! به همین خاطر او همیشه در جستجوی مردی بود که توجه او را جلب و او را اقناع و ارضا نماید در چنین صورتی کار یک چنین آدم دلخواه سکه بود و از پول و مقام و موقعیت خاصی برخوردار می­شد. یکی از این مردان دلخواه اشرف بهروز وثوقی هنرپیشه سابق سینمای ایران بود.

 بهروز وثوقی که نام اصلی اش خلیل وثوقی است در سال 1316 در شهر خوی به دنیا آمد و پس از تحصیل مدرک دیپلم متوسطه در جستجوی کار به تهران آمد و در سال 1337 به کار دوبله فیلم های خارجی و ایرانی مشغول شد. وثوقی پس از سه سال فعالیت در این حرفه با حمایت یکی از هنرپیشگان زن سینمای ان روزگار به نام پوری بنایی با فیلم صد کیلو داماد فعالیت سینمایی خود را آغاز کرد.

اما علی رغم حضور در کنار این هنرپیشه زن و بازی در فیلم های مبتذل به شهرت چندانی دست نیافت. تا این که ناگهان جریانی با عنوان موج نو با حمایت نویسندگان وابسته ای همچون فیروز شیروانلو، پرویز دوایی کارمند پرسنلی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ، لیلی امیر ارجمند ندیمه فرح پهلوی و با سرمایه تهیه کنندگانی مانند علی عباسی، مهذی میثاقیه در سینمای ایران شکل گرفت. این عناصر ماموریت داشتند که بهروز وثوقی هنرپیشه درجه دهم سینمای ایران را به معروف ترین و گران ترین بازیگر سینما تبدیل کنند و چنین شد که به دستور اشرف پهلوی وی به یکی از پدرخوانده های سینمای ایران تبدیل شد. چنانکه با یک تلفن برای فیلم هایش مجوز نمایش می گرفت و یا یک تلفن هم فیلم های دیگران را سالها راهی انبارها می کرد.

بستر سازی در جهت چهره سازی او چنان ماهرانه صورت گرفت که دیگر هنرپیشگانی که تا قبل از دهه 50 گران ترین بازیگران سینمای ایران محسوب می شدند و فیلم هایشان از فروش خوبی برخوردار بود در اواخر دهه 50 عمداً خانه نشین شده بودند. در حالی که وثوقی برای بازی در هر فیلم در سالهای 1357ـ 1353 رقم بالایی معادل نیمی از هزینه تولید فیلم در آن سالها به عنوان دستمزد دریافت می کرد.

حضور مافیایی وثوقی در عرصه هنر چنان بود که در هنگام ازدواج با فائقه آتشین معروف به گوگوش وی ترانه سرایان و آهنگسازان معترض به همسرش را یکی دوسال ممنوع القلم و ممنوع التصویر ساخت تا برای همیشه ادب شوند. وثوقی پس از افتضاح افشای روابط همسرش با داریوش اقبالی و پس از طلاق همسرش این خواننده معتاد به مواد مخدر را توسط ماموران به دام انداخت و با حمایت اشرف مطبوعات را وادار ساخت تا تصویر او را به همراه مواد مخدر مکشوفه در صفحات حوادث خود به چاپ برسانند.


بدین ترتیب در جامعه این شایعه قوت گرفت که داریوش اقبالی به جرم سیاسی به زندان افتاده است سرانجام نیز داریوش با خواندن ترانه ای رسول رستاخیز و طلایه دار در تلویزیون و تقدیم آنها به شاه از زندان آزاد شد.

«وثوقی» درآستانه پیروزی انقلاب پس از فروش سینماها و املاكش به آمریكا گریخت. وی هم اكنون بازیگر نقش های چرخ پنجم در فیلم های ضد ایرانی هالیوود است. نقش هایی همچون «بادیگارد»، «تروریست» و الخ.


ایمیلهایی که شمابرای اسلام آبادپرس می فرستید:

نام و نام خانوادگي : نعمت سجادی
صندوق پستي : .........
متن پيام : با سلام لطفا ازدهستان مومه ای بیشتر بنویسید. با تشکر سجادی از اصفهان


نام و نام خانوادگي : ع0م
صندوق پستي : .....
متن پيام : خطاب به فرماندار  شهرستان اسلام آبادغرب: درسخنان خودشان فرموده بودند که مشکلی برای توزیع مرغ نداریم درجواب آقای فرماندار  میگویم همه می دانند مشکلی برای توزیع مرغ نیست  مردم از قیمت مرغ معترضند نه از نبود مرغ هرچه که زیاد هست مرغه اما چه کسی جرات داره که ازش بخره
نام و نام خانوادگي : مجيد توخني
صندوق پستي : .....
متن پيام : باسلام ضمن تشكر از زحمات شما در جهت شناساندن پيشينه تاريخي اسلام آباد غرب،از سراب شيان هم مطالبي بنويسيد.
ارسال توسط اسلام آبادپرس

برگزاري مراسم جشن بمناسبت سالروز عمليات دفاع مقدس در ميدان امام (ره) اسلام آباد غرب

اسلام آبادپرس:شب گذشته و با حضور مدير كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان ،فرماندار اسلام آباد ،نماينده مردم اسلام آباد در مجلس ،امام جمعه اسلام آباد ،مديران ادارات و حدود 2000 نفر از مردم سرود ملي روز كرمانشاه رونمايي شد

در اين مراسم  علی جلیلیان نماينده مردم اسلام ابادغرب در مجلس شوراي اسلامي پيرامون اهميت عمليات مرصاد در تثبيت نظام و انقلاب مطالبي ارائه نمود .

علی جلیلیان با اشاره به برگزاری این مراسم در یکی از میادین شهر، از مدیریت شهری اسلام آباد به خاطر وضعیت نامناسب خدمات شهری به شدت انتقاد کرد و از شهرداری و شورای شهر خواست که در این باره با جدیت بیشتری فعالیت کنند.

از ديگر برنامه هاي اين مراسم رونمايي از سرود ملي روز كرمانشاه سروده استاد بيژن ارژن كه با صداي صادق نوري اجرا شده  ، شعر خواني توسط آقاي بيژن ارژن،اجراي موسيقي ،اجراي تئاتر طنز و تجليل از 3 قهرمان نوجوان اسلام آبادي در مسابقات كشوري مي توان اشاره كرد


خداقوت وخسته نباشیدبه دومسئول زحمتکش وخدوم اسلام آبادغرب:دادستان محمودیان وسرهنگ خنجری

اسلام آبادپرس:اززمانی که قاضی جلیل محمودیان وسرهنگ فبادخنجری به عنوان دادستان وفرمانده نیروی انتظامی اسلام آبادغرب مسئولیت راپذیراشده اندباتعهدی که دراین دوبزرگوارمشاهده نمودیم به خوبی تاثیرات حضورشان رابرمسنددادستانی وفرماندهی نیروی انتظامی شهرستان می توان لمس نمود.مردم شریف ماهم که به خوبی سره ازناسره راتشیخص میدهندخیلی  زودمتوجه این قضیه شدنداین مسئله رابه خوبی درمباحثات روزمره وافواه مردم میتوان دیدوبه عناوین مختلف ازجمله نصب پلاکاردرضایتمندی خویش راازاین دومسئول مسئولیت پذیرومتعهد اعلام کرده اند

اسلام آبادپرس نیزبه عنوان یک رسانه ای که همیشه موردتوجه همشهریان عزیزبوده است خطاب به به این دوعزیزمیگوید:حقیقتابهترین تشکربرای شماهمان اعلام رضایت مردم است،پس آقای دادستان محمودیان وجناب سرهنگ خنجری وسایرنیروهای جانفشان وخدوم سبزپوشان نیروی انتظامی:

دست مریزاد  و  خداقوت


اسلام آبادپرس:درادامه مطلب بخوانید:

امام جمعه شهرستان اسلام آبادغرب:نا آرامی های سوریه را سلفی ها تشدید می کنند/ هدف اصلی تشیع است

سیدحسن خمینی و همسرخاتمی +تصویر

پشت پرده غیبت 10ساله مسعود رجوی/ تسویه حسابی که در قالب کودتای مریم، مسود از رهبری گروه خلع شد و مریم رجوی رهبری این گروهک را از سال ۸۲ به عهده گرفت.

"آقای اخلاق در خانواده" که سال‌ها ممنوع‌التصویر شده بود؛ به تلویزیون برگشت+تصویر

ورود هزاران پیشمرگه کرد عراقی به خاک سوریه

مجازات احتمالی عراق علیه منطقه کردستان به دلیل توافق محرمانه با اسرائیل

 امام جمعه جدید شهرستان گیلانغرب معرفی شدادامه مطلب...
ارسال توسط اسلام آبادپرس

اسلام آبادغرب قطب دوم توسعه استان

اسلام آبادپرس:در بحث توسعه خصوصا توسعه اقتصادی ، توجه به همه قابلیت ها و " مناطق " باید مورد عنایت برنامه ریزان قرار گرفته به نوعی که بین همه مناطق به شکلی بارز " تعادل " برقرار گردد . ایجاد تعادل منطقه ای با در نظر گرفتن پتانسیل ها و زیرساخت های هر منطقه در مقوله ای به نام " آمایش سرزمین " تعریف شده که برای توسعه آن ، مطالعه همه جانبه و توجه فراگیر ، امری اجتناب ناپذیر است . در بحث توسعه استان کرمانشاه ( اگر برنامه ریزی توسعه ای در این استان انجام گرفته باشد ) تعادلی بین همه مناطق استان مشهود نبوده و حالت تک قطبی توسعه باعث شده تا همه امکانات به مرکز استان سرازیر گردد . بدیهی است که این مسئله پیامدهای خاص خود را داشته و برای حل آن نیز چاره ای جز توجه به همه مناطق استان و امکانات بالقوه آنان نیست . در این راستا شهرستان اسلام آباد غرب به لحاظ قابلیت های طبیعی و انسانی خود می تواند به عنوان یکی دیگر از قطب های توسعه استان مطمح نظر برنامه ریزان قرار گرفته و برای ایجاد تعادل در بحث توسعه ، مطالعات لازم را پیرامون آن انجام داد . شهرستان اسلام آباد غرب دومین شهر استان کرمانشاه هم از نظر جمعیت و هم از حیث وسعت است . ارتفاع مناسب 1335متری این شهر از سطح دریا بربستری از دشت های حاصلخیز در میان رشته کوههای زاگرس ،پتانسیل خوبی را برای بهره برداری زراعی به این شهرستان داده است . بارش متوسط 450 میلیمتری متاثر از سیکلون های غربی و موقعیت توپوگرافیک این شهرستان سبب شده که منابع غنی و سرشار آب در لایه های زیرزمینی و همچنین حوزه های سطحی آن وجود داشته باشد . در هیچ جای این شهرستان زمین بایر و لم یزرع  پیدا نمی شود و امکانات توسعه کشاورزی مکانیزه در همه جای آن مهیاست . گذشته از طبیعت مستعد اسلام آباد که در طرحهای آمایش سرزمین می تواند زمینه  بالقوه ای برای توجه به زیرساخت های اقتصادی این شهر باشد ، اهمیت استراتژیک و موقعیت جغرافیایی این منطقه نیز قابلیت نهفته ای است که شاید بتوان حلقه مفقوده توسعه این شهرستان را در این مهم جستجو کرد . اسلام آباد از دیرباز در مسیر شاهراه اصلی جاده ابریشم قرار داشته است در دوره ساسانیان شهرهای همدان کرمانشاه و تیسفون شهرهای شاخص مسیر جاده ابریشم بودند که شهر تیسفون مرکز تلاقی تمدن های ایران و رومی و سامی ( اعراب ) بوده است . اسلام آباد به عنوان نزدیکترین کانون انسانی به تیسفون نقش مهمی در مبادله فرهنگی این مناطق ایفا نموده و از این حیث مورد توجه حکمرانان و قدرت های آن زمان قرار گرفته است . در مسیر شاهراه ارتباطی جاده ابریشم منزلگاههایی به فاصله شش فرسنگ از هم واقع شده اند که از همدان واسدآباد شروع شده و بعد از اسلام آباد تا قصرشیرین هنوز بقایایی از این منزلگاهها باقی است . اهمیت این شاهراه مواصلاتی هنوز هم موقعیت ویژه ای را به اسلام آباد داده چرا که علاوه بر جاده ارتباطی عتبات که از این شهرستان می گذرد نقطه اتصال جنوب کشور ( خوزستان ) به شمال غربی ( آذربایجان ) نیز شهرستان اسلام آباد غرب است . موقعیت فرهنگی و اجتماعی این شهر به عنوان خاستگاه  ایلات و عشایر بزرگی همچون ایل کلهر و نقشی که در حوادث تاریخی  خصوصا تاریخ معاصر ایران داشته مورد توجه ایرانشناسان و مورخین است و از این حیث نمی توان جایگاه این شهرستان را در مسائل استان کرمانشاهان نادیده گرفت . در سالهای اخیر نیز این شهر همچون سایر مناطق مرزی کشور تحت تاثیر جنگ تحمیلی و تبعات آن ، صدمات فراوانی از این حیث متحمل شده و بازخورد توجه به مناطق جنگی به عنوان یکی از سیاستهای اصلی نظام نیز رونق چندانی به این شهرستان نداده است . با این اوصاف به نظر می رسد که این شهرستان در فرایند توسعه استان کرمانشاه آنچنان که بایسته است مورد توجه قرار نگرفته و به نوعی می توان گفت که در سایه توجه به مرکز استان  ، پتانسیل های اسلام آباد غرب مورد غفلت قرار گرفته است . رشد مرکز محوری استان کرمانشاه و توسعه یک جانبه شهر کرمانشاه سبب شده که همه امکانات و زمینه های توسعه در مرکز استان متمرکز شده و از این حیث مسائل و مشکلات خاصی برای استان بوجود آید که بارز ترین پیامد آن رشد بی رویه جمعیت مرکز استان ، مهاجرت های مستمر روستا نشینان و کوتوله ماندن شهرهای استان است . مسائل اجتماعی و فرهنگی نظیر پدیده حاشیه نشینی و پیدایش شهرک های حاشیه ای با همه مسائل و معضلات آن که اکنون کلان شهری مانند کرمانشاه  با آن روبروست را می توان تا حدودی به توسعه نیافتگی شهرهای استان نسبت داد . اگر مسئولان استان در دو دهه گذشته در کنار توسعه کرمانشاه و توجه به آن ، ایجاد قطب جدید اقتصادی  را در دستور کار خویش قرار می دادند می توانست بخش عمده ای از مسائل اجتماعی استان را پوشش داده و معضلاتی همچون بیکاری ، مهاجرت و ... را از این طریق تقلیل دهند . پیدایش قطب جدید توسعه استان می تواند وضعیت استان را از حالت تک قطبی خارج کرده و فضای رقابت و تلاش را در گرفتن امکانات و نهایتا بالندگی استان ایجاد نماید . در این رابطه می توان استانهای همجوار و هم سطح استان را  از حیث قطب های توسعه آنان مورد توجه قرار داده و وضعیت آنان را با استان کرمانشاه مقایسه نمود . وضعیت شهرستان هایی مانند ملایر در استان همدان ، بروجرد در استان لرستان ، سقز در استان کردستان و ساوه در استان مرکزی به عنوان شهرهای دوم آن استان ها از هر نظر قابل قیاس با شهر دوم استان کرمانشاه نیست و از این حیث به راحتی می توان عقب ماندگی استان کرمانشاه را مشاهده کرد . به نظر می رسد راه برون رفت از این مسئله توجه به قطب دوم استان کرمانشاه است که با در نظر گرفتن قابلیت ها و زیرساخت های توسعه آن میتوان پتانسیل های صنعتی ، کشاورزی و دامپروری آن را معرفی و زمینه جذب سرمایه های داخل و خارج استان را برای آن فراهم کرد . این مهم نیازمند پیگیری و اهتمام نمایندگان مجلس شورای اسلامی و دست اندرکاران امر برنامه ریزی استانداری است تا از این طریق بخشی از عقب ماندگیهای حوزه غرب استان را جبران نمایند .


در پی بروز سانحه تصادف همسر نماینده مردم کرمانشاه درگذشت

اسلام آبادپرس:در پی سانحه تصادف، همسر نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی جان خود را از دست داد.

خبرگزاری فارس: همسر نماینده مردم کرمانشاه درگذشت

همسر سعید حیدری‌طیب در سانحه تصادف در محور همدان به تهران دچار حادثه شد.

براساس این گزارش پس از واژگون شدن خودرو شخصی، همسر این نماینده به کما رفت و امروز ساعت 12 ظهر به دیار باقی شتافت.

اسلام آبادپرس ضمن ابرازتاثر،ضایعه درگذشت همسرنماینده محترم کرمانشاه آقای سید سعید حیدری طیب  رابه ایشان تسلیت عرض نموده وازدرگاه ایزدمنان برای آن مرحومه طلب مغفرت الهی راخواهانیم.


همايش گراميداشت سالروز عمليات غرور آفرين مرصاد و يادواره 1200 شهيد شهرستان اسلام آباد غرب برگزار شد

اسلام آبادپرس:بمناسبت سالروز عمليات مرصاد همايشي با حضور مردم و مسئولان شهرستان اسلام آباد غرب در محل تالار شهر برگزار شد.

در اين مراسم حجه الاسلام ابطحي امام جمعه اسلام آباد بيان داشت  امت اسلام بيشترين ضربه و آسيب را در طول تاريخ از منافقين خورده است  و عمليات مرصاد يك عبرت تاريخي براي منافقين بود.

ايشان افزود ما مرصاد هاي ديگري پيش رو داريم حضور در انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و رياست جمهوري برنامه هايي است كه همه ملت ايران بايد با دقت نظر و انتخاب با معيارهاي مد نظر مقام معظم رهبري  در آنها حضور فعال و چشمگير داشته باشند

در ادامه اين مراسم علی جليليان نماينده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو طي سخناني گفت در جنگ ايران با عراق هواپيماهاي    رژيم بعث با بمباران مردم بي دفاع و مظلوم و به خاك و خون كشيدن اونها   اوج  خوي وحشيگري خود را به نمايش گذاشتند .استكبار و حاميان اونها كه امروز از حقوق بشر دم مي زنند چرا در زمان دفاع مقدس از اين جنايات صدام چشم پوشي كردند  و آيا اين است حقوق بشري كه انها از آن دفاع مي كنند

در ادامه اين مراسم سرهنگ محمدي از رزمندگان عمليات مرصاد خاطراتي از روزهاي عمليات مرصاد بيان داشت و از رشادتها و دليري فرزندان ايران اسلامي بويژه جوانان شهرستان اسلام آباد غرب و همرزمانش خاطراتي بيان نمود

در پايان اين مراسم مسئولان و مردم اسلام آباد غرب با حضور بر مزار شهدا  و عطر افشاني قبور مطهر آنها و نثار فاتحه به مقام والاي شهداي گرانقدر اداي احترام كردند


انتقادی ازصداوسیمای مرکزکرمانشاهاسلام آبادپرس:يكي از سياستهاي سازمان صدا وسيما در چند سال اخير گسترش و احياي فرهنگهاي بومي و محلي استان ها از طريق ايجاد شبكه هاي استاني به زبان خاص هر منطقه بوده و با استقبال بسيار خوبي در ميان اقليت هاي قومي مواجه شده و بسياري از استانها با بهره گيري از گويش محلي و آداب و رسوم قومي خود عملكرد مناسبي را ارايه داده اند.
اما استان غريب كرمانشاه همچنان با شبكه اي به نام زاگرس!!!(كه حقيقتا اين نام بر شبكه استانيمان احساس غربت ميكند) كمترين سهم از برنامه هاي خود را به زبان كردي اجرا كرده است.
تمام افتخار مجريان برنامه ها اين است كه حداكثر غلظت را در لهجه تهراني خود به كار گيرند و به قول معروف هر "الفي" را "واو "كنند
بعضا در برخي خبرها و برنامه ها ميبينيم كه وقتي با پيرمرد يا پيرزني مصاحبه ميشود مجري به خود اجازه نداده و بر خود عار ميداند كه به زبان كردي حرف بزند و بعضا از مترجم ياري ميگيرد

ما هر از گاهي كه برخي استانها مثل ايلام و كردستان و لرستان و گيلان و... ديگر استانها سري ميزنيم و برنامه هاي استاني آنها را ميبينيم بيشتر بر غربت زبان كردي و كلهريمان دل ميسوزانيم و حسرت مي خوريم.ارسال توسط اسلام آبادپرس
فرمانده انتظامی استان کرمانشاه:کشتی‌گیر متهم به قتل خود را معرفی کرد

اسلام آبادپرس:فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت: ملی‌پوش سابق کشتی فرنگی که به اتهام قتل مدتی خود را مخفی کرده بود، خود را به ماموران نیروی انتظامی معرفی کرد.

خبرگزاری فارس: کشتی‌گیر متهم به قتل خود را معرفی کرد

سردار کریم کشوری اظهار کرد: بابک قربانی دو روز قبل به صورت داوطلبانه خود را به پلیس معرفی کرد.

وی افزود: متهم از طریق یکی از ماموران پلیس آمادگی خود را برای معرفی اعلام کرد و با اعزام گروهی از ماموران نیروی انتظامی از شهرستان هرسین دستگیر شد.

کشوری ادامه داد: با پیگیری‌های پلیس و اقدامات مختلف از جمله ممنوع‌الخروج کردن نامبرده و شناسایی نقاط مختلفی که احتمال می‌رفت مخفی شود، متهم خود را تسلیم کرد.

رئیس پلیس استان کرمانشاه تاکید کرد:بابک قربانی متهم به وقوع قتل است و پرونده برای بررسی بیشتر موضوع در دست بررسی است.

بابک قربانی کشتی‌گیر سابق تیم ملی که موفق به کسب مدال طلا در بازی‌های آسیایی 2010 گوانگجو شده بود، متهم است در نزاعی در منطقه نجوبران (نژیوران) کرمانشاه با اسلحه شکاری جوان 25 ساله‌ای به نام سجاد زارع را به قتل رسانده و از محل متواری شده است.

این اعلامیه مرحوم سجاد زارع هست.       


دادستان عمومی و انقلاب استان كرمانشاه:

كشتی گیر متهم به قتل خود را به مراجع امنیتی انتظامی معرفی كرد

 دادستان عمومی و انقلاب استان كرمانشاه، گفت: كشتی گیر كرمانشاهی كه متهم به قتل است، دو روز پیش خود را به مراجع امنیتی، انتظامی معرفی كرد.

1391/05/04 - 11:52

اسلام آبادپرس:مجتبی ملكی افزود: متهم به قتل، بالاخره خود را در شهرستان هرسین به مراجع انتظامی معرفی كرد.

وی ادامه داد: با شكایت خانواده مقتول، تحقیقات مقدماتی در خصوص این پرونده آغاز شده است.

لازم به ذكر است؛بابک قربانیاز كشتی گیران فرنگی كار و عضو سابق تیم ملی كشورمان تیر ماه گذشته و در جریان یك نزاع در روستای نجیوران از توابع بخش بیستون، با سلاح شكاری موجب به قتل رسیدن جوانی به نام سجاد شد.

متهم از آن روز به بعد متواری شد تا بالاخره دو روز پیش خود را تسلیم مراجع امنیتی، انتظامی كرد.
5 مرداد روز ملی کرمانشاه
سرود ویژه کرمانشاه در اسلام آباد غرب رونمایی می‌شود

اسلام آبادپرس: در 5 مرداد، روز ملی کرمانشاه سرود ویژه کرمانشاه در اسلام‌آباد‌غرب رونمایی می‌شود.

  شعر روز ملی کرمانشاه توسط استاد بیژن ارژن که از هنرمندان کرمانشاهی است، سروده شده است.

روحیه قهرمانی، دینداری و غیرت را از ویژگی کرمانشاهیان است که در قالب قطعه موسیقی در 5 مردا‌د ماه بیان می‌شود.

  این قطعه موسیقی با نظارت استاد شهرام ناظری از هنرمندان کرمانشاهی و بنام جهان ساخته شده است که توسط صادق نوری از خوانندگان برجسته کشور خوانده شده است و همچنین استاد بیژن ارژن و صادق نوری شاعر و خواننده این قطعه در روز ملی کرمانشاه در میدان امام اسلام‌آباد‌غرب حضور خواند داشت.

نقطه آغاز و پایان جنگ در استان کرمانشاه بوده است.  5 مرداد ماه کمتر از 3 خرداد نیست‌، 3 خرداد‌ ماه درون جنگ بوده و 5 مرداد‌ ماه پایان جنگ را رقم زد رسانه‌ها به خصوص صدا و سیما در زنده نگهداشتن این روز باید تلاش کنند.


عکس/علی جلیلیان نماینده  مردم اسلام آبادغرب ودالاهودرمجلس شورای اسلامی


اسلام آبادپرس:درادامه مطلب بخوانید:

عکس/درگيري لفظي دبير و احمدي‌ن‍ژاد
حاکم بودن قوانین شرم آور بر اردوگاه اشرف
 جدایی کُردهای سوریه قابل قبول نیست عکس: محمدرضا پهلوي و ملك سعود در حال بازديد از يك واحد نظامي در ايران

اشخاص مطرح منافقين/مسعود رجوي:او خود در مناطق جنگي حاضر نشد و بنا به اقوال در خانه‌اي امن در اسلام‌آباد غرب داشت

سرود ویژه کرمانشاه در اسلام آباد غرب رونمایی می‌شود

اولین حضور رسانه ای سردار قاسم سلیمانی بعد از 'شایعه شهادت در دمشق' +عکس

عکس/احمدی نژاد،سیدحسن خمینی ولاریجانی دریک قاب
جمعیت ایران 75 میلیون و 149 هزار و 669 نفر


برچسب‌ها: بابک قربانی, کشتی‌گیر کرمانشاهی

ادامه مطلب...
ارسال توسط اسلام آبادپرس

طنز/ نادرشاه و آقامحمدخان به اندازه پراید آدم نکشته​​اند

سایت فردا در مطلبی طنز، به ویژگی های صادق زبباکلام پرداخته است.

 اسلام آبادپرس:آن استاد دانشگاه تهران، آن منتقد اصلاح طلبان، آن فعال سیاسی پر جنجال، آن که بود تک تک سلولهایش هم لیبرال! آن ناقد تاریخ سیاسی ایران ، آن که در مناظرات می پرید به این و آن، آن مصدق را عاشق سینه چاک، آن که از گفتن سخنان سرکش نداشت پروا و باک، آن که توسط گروههای مسلح گرفته شد برای مدتی گروگان، آن نماینده ویژه دولت موقت مهندس بازرگان در امور کردستان، آن دارای مدرک دکترای علوم سیاسی ازدانشگاه برادفورد انگلستان، آن عضو گروه علوم سیاسی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران، آن که دلمشغول تضاد سنت و مدرنیسم بود، آن که در مدح رضا شاه گوی از مداحان می ربود


نقل است روزی یکی از مریدان دامن او را آویخت که: «یا شیخ در پانصد سال اخیر آدم کش ترین کدام بوده اند، آقا محمد خان قاجار یانادر شاه افشار؟» سر در گریبان برد و ساعتی بیاندیشید و پس فرمود: دو تایشان با هم به اندازه پراید آدم نکشتند

نقل است او را پرسیدند: «مهمترین عامل موفقیت شما چه بوده است؟» فرمود: «اینترنت» علت را جویا شدند، فرمود آخر در ایران می‌توانید در زمان لود شدن بروید دو فصل کتاب و شش مقاله و شانزده پایان نامه را مطالعه کنید! و ما چنین کردیم!!»


جلسه تنظيم بازار ويژه نظارت بر عرضه مرغ در شهرستان اسلام آباد غرب برگزار شدبرپايي نمايشگاه عرضه مستقيم مواد غذايي با عنوان ضيافت در محل پارك ملت به مدت 10 روز

اسلام آبادپرس:فرماندار اسلام آباد :22 واحد صنعتي مرغداري گوشتي در شهرستان اسلام آباد غرب فعال است و طي 50 روز گذشته 163 هزار قطعه مرغ زنده به ميزان 380 تن در اين مرغداريها توليد شده است

فرماندار اسلام آباد با بيان اين مطلب افزود مشكل خاصي در سطح شهرستان براي عرضه مرغ زنده وجود ندارد و روزانه 2 تن مرغ  با قيمت مصوب 5200 تومان در مراكز خرده فروشي اين محصول  عرضه خواهد شد

ايشان در ادامه بيان داشت  در سطح شهرستان اسلام آباد غرب 28 اتحاديه صنفي فعال با 6 هزار واحد صنفي وجود دارد و در راستاي نظارت بر اين واحدهاي صنفي ضمن تشكيل پرونده براي 520 واحد متخلف  به پرداخت  مبلغ  420 ميليون جريمه نقدي محكوم شده اند

وي در پايان از برپايي نمايشگاه عرضه مستقيم مواد غذايي با عنوان ضيافت در محل پارك ملت به مدت 10 روز خبر داد


افتتاح پارک کمربندی اسلام آباد غرب تا یک ماه دیگر

اسلام آبادپرس:شهردار اسلام آباد غرب گفت: تا یک ماه دیگر فاز اول پارک کمربندی بوستان ولایت این شهرستان افتتاح می شود.

باقری اظهار کرد: پارک کمربندی بوستان ولایت دارای استخر و آب نماهای زیبا، چاه عمیق اختصاصی جهت تامین آب فضای سبز و چراغ های روشنایی، سطل زباله به تعداد کافی و گلدان های تزئینی است.

وی در ادامه اعتبار لازم برای تکمیل این پروژه را سه میلیارد تومان اعلام کرد که تا کنون 600 میلیون تومان آن جذب شده است و 400 میلیون تومان دیگر در آینده به این طرح اختصاص خواهد یافت.

وی همچنین اظهار داشت: پارک دیگر این شهرستان که بوستان خانواده نام گذاری شده است، با مشارکت خیرین در حال ساخت است. کل اعتبار لازم برای تکمیل این پروژه 800 میلیون تومان در نظر گرفته شده است که 300 میلیون تومان آن توسط خیرین پرداخت و 400 میلیون دیگر نیز توسط شهرداری پرداخت می شود.

باقری افزود: در سال جاری پارک شهدای گمنام شهرستان اسلام آباد غرب نیز با اعتبار اولیه 200 میلیون تومان مراسم کلنگ زنی خواهد شد.

شهردار اسلام آباد غرب گفت: اعتبارات اختصاص یافته سال گذشته این شهرستان به صورت 100درصدی جذب شده است به طوری که بودجه پیشنهادی  سال جاری این شهرداری را 10 میلیارد و 600 میلیون تومان عنوان کرد.


اسلام آبادپرس:درادامه مطلب بخوانید:

یک دهه فساد جنسی در میان سیاستمداران آمریکایی+عکس

  وحشت آل‌سعود از درگيري اسرائيل با ايران

 85 درصد مردم ایران بدون اينترنت

مديرعامل اسلام آبادی شركت اتحاديه مصرف فرهنگيان کل کشوراز توزيع «سبد كالاي ماه رمضان فرهنگيان شاغل» از هفته جاري خبر داد

 توصیه های هفت گانه حجاریان به خاتمی/ پشت پرده افطارهای انتخاباتی/ شانس اول برای گزینه پیشنهادی احمدی نژاد و....

طنز/ با اجازه فریدون مشیری برای مجلس باصفا!ادامه مطلب...
ارسال توسط اسلام آبادپرس
سپاه شهادت "سردار سلیمانی" در انفجار دمشق را تکذیب کرد

اسلام آبادپرس:مسئول روابط عمومی کل سپاه اخبار منتشر شده در برخی رسانه‌ها مبنی بر شهادت سردار قاسم سلیمانی از فرماندهان سپاه در انفجار اخیر ساختمان شورای امنیت ملی سوریه را تکذیب کرد.

خبرگزاری فارس: سپاه شهادت

  سردار رمضان شریف مسئول روابط عمومی و انتشارات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: به علت حوادث اخیر در سوریه و حمایت ایران از مقاومت در فلسطین، برخی از رسانه‌های عرب با هماهنگی همتایان غربی خود به صورت غیر اخلاقی و خصمانه ایران را مورد هجمه تبلیغاتی قرار داده‌اند.

شریف افزود: این رسانه‌ها شایعات فراوانی را درباره ایران منتشر کرده‌اند، که از جمله آنها ادعای حضور سردار سلیمانی در سوریه و در محل انفجار اخیر ساختمان شورای امنیت ملی این کشور بوده است.

وی خاطرنشان کرد: آنها تلاش می کنند تا آرزوها و امیدهایشان را با هدف منحرف کردن افکار عمومی مطرح کنند. این در حالی است که در سایه بیداری اسلامی اهداف این رسانه ها و اقداماتشان در زمینه دروغ پراکنی ضد ایران و سیاست های اصولی آن بر همگان روشن شده است.

مسئول روابط عمومی و انتشارات کل سپاه افزود: این رسانه ها تلاش می کنند با این اقدامات به حامیان و مزدوران رژیم صهیونیستی روحیه دهند و روحیه محور مقاومت را دچار تخریب کنند؛ و بر افکار عمومی تأثیر بگذارند. آنها به خوبی می‌دانند که مردم کشورهای عربی و اسلامی حامی محور مقاومت و سوریه هستند که در خط مقدم مقاومت در مقابل توطئه های دشمن در منطقه قرار دارد.

شریف در پایان تأکید کرد: این رسانه‌ها تلاش می‌کنند به همه کسانی که از مسأله فلسطین حمایت و در مقاومت مشارکت می‌کنند ضربه بزنند.


اعتراض وجنجال برسرانتصاب مدیربرکنارشده جهادکشاورزی اسلام آبادبه سمت مدیرجهادکشاورزی سرپل ذهاب ادامه دارد

اسلام آبادپرس:پس ازآنکه علی عباسی مدیرغیربومی وگیلانغربی جهادکشاورزی اسلام آبادغرب بعدازانتخابات وتغییرنماینده جای خودرادراین اداره به میرزایی معاون جهادکشاورزی کرندغرب که یک نیروی بومی محسوب میشود،داد،عباسی توانست پست ریاست جهادکشاورزی سرپل راازآن خود کند.نکته جالب ماجرااین است که به نقل ازوبلاگ سرپل سرافرازجمعی ازپرسنل جهادکشاورزی سرپل ذهاب هم،به همین دلیل یعنی انتصاب یک فردغیربومی به این عمل فتح الله حسینی معترض شده اند.ضمن اینکه به گفته این وبلاگ این انتصاب عجیب پشت پرده ای هم دارد.سرپل سرافرازدربخشی ازنوشته خودآورده است:

ضمناً وی(فتح الله حسینی) اولاً با انتخاب عباسی در جهاد کشاورزی سرپل ذهاب به نوعی با فلاحت پیشه معامله کرد دوستی وپیمان خود را به وی به اثبات رسانیدو ضمناً خود رادر مقابل جلیلیان نماینده اسلام آباد وسید نصرالدین قرار داد.یادی ازمظلومیت روستای زرده کرندغرب

اسلام آبادپرس:درد و رنج مردم روستای زرده کرند غرب غم جانکاه ودردناکی بر این مردم بود که التیام دردهای مردم رنجدیده پیدا نشد مردمان این خطه مردمان شریف ، شجاع ، صبور و اما رنجور از بی مهری هائیکه بیشتر از زخم های بدنشان آنان را آزار می دهد.به شهیدان این روستا درود ، به جانبازان سلام و به بازماندگان خداقوت می گوئیم.بابا یادگار شاهد جنایت هولناک و ناجوانمردانه دشمنان ضدبشریت است که توسط قاتلین بی رحم که با بمباران شیمیایی مردم مظلوم وبی دفاع روستای زرده آنها را شهید ، مجروح بی خانمان و داغدار نمودند.کجایند دیکتاتورهای جنایتکار وضد بشری که امروز رنج ومشقت این مردمان راببینند.

ایمیل ارسالی ازرضاخانی برای اسلام آبادپرس

اسلام آبادپرس:درادامه مطلب بخوانید:

 به جای مدیریت جهان، مرغ را مدیریت کنید!

عکسی که خشم ملت عربستان رابرانگیخت

گریه عمر بن الخطاب از بیم ارتکاب ظلم

 عکس؛ سحر قریشی وپویاامینی در جشن استقلال

 مشایی محبوبترین چهره سیاسی کشور!
 

مردي كه تا سال 2015 ميلادي تعداد فرزندانش به 100 مي‌رسد!

 بازگشت مدیران خاتمی و هاشمی به دولت؟!

 
تشکیل گروه 'شمر' و 'یزيد' در سوریه
به احترام سجده رفتگر ... !! + عکس ( حتما ببینید)

جوادنکونام به استقلال پیوست


ادامه مطلب...
ارسال توسط اسلام آبادپرس
 
تاريخ : شنبه سی و یکم تیر 1391
گلایه های شهروندان اسلام آبادغرب ازادارات تربیت بدنی وآب وفاضلاب شهرستان

اسلام آبادپرس:اسلام آبادپرس همیشه تلاش نموده است بااطلاع رسانی خوددرراستای حل مشکلات همشهریان عزیزقدمی برداردبنابراین ماقصدداریم باانعکاس مشکلات وموانعی که درامرخدمت رسانی وجوددارداقدامی کارسازانجام دهیم وتریبونی باشیم درخدمت مردم برای بیان نظرات،پیشنهادات وانتقادت مردم ازمسئولین.که انشاءالله مسئولین عزیزهم ازمشکل گشاباشند.

همشهریان عزیزدوانتقاد ازادارات تربیت بدنی وآب وفاضلاب شهرستان داشته اندکه به شرح زیربه اسلام آبادپرس اعلام کرده اند:

انتقاداهالی محله پشت تپه ازاداره آب وفاضلاب اسلام آبادغرب

مدیریت محترم وبلاگ
باسلام.
احتراماً در راستای کمبود آب در شهرستان در محله پشت تپه در طول 24 ساعت شبانه روزی فقط 3 ساعت از شب دارای آب می باشد و آن هم ساعت 2 بامداد تا ساعت 5 بامداد ودر دیگر اوقات شبانه روزی آب قطع می باشد و بارها به اداره آب وفاضلاب شهری مراجعه نموده ایم هیچ گونه دلیل قانع کننده ای ارائه نداده اند در حالی که در سایر نقاط شهر با افت چند ساعته آب موجهه هستند و این محله با افت 21 ساعته موجهه است از مسئولین شهری تقاضای رسیدگی در حد امکان را داریم که تبعیضی بین شهروندان قائل نشوند .

انتقادفوتبال دوستان ازاداره تربیت بدنی اسلام آبادغرب

متاسفانه علی رغم تبلیغات در خصوص تماشای رایگان مسابقه فوتبال بین پیشکسوتان ایران ویاران اسلام آبادغرب دیروز با پارک کردن وانت باری در جلوی استادیوم و فروختن بلیط مسابقه با بهای 1000 تومان باعث بر گشت دوباره سیل عظیمی از نوجوانان اسلام آبادی شد و توانایی تهیه بلیط مسابقه را نداشتند. مگر سالی چند بار اینچنین مسابقه ای برگذار می شود و ایجاد انگیزه و الگو برای نوجوانان وجوانان پیش می آید و متاسفانه با بی تدبیری باعث بی انگیزه ای ورزشکاران می شود خواهشمند است اطلاع رسانی شود تا دیگر مسئولین قولهای دروغ به مردم ندهند.

اسلام آبادپرس آمادگی خودراجهت درج جوابیه مسئولین محترم ادارات  تربیت بدنی وآب وفاضلاب شهرستان اعلام میکندونیکوست که این عزیزان دراین رابطه توضیحات خودرابه مردم عزیزاعلام کنند.


پیشکسوتان اسلام آبادغرب 5    پیشکسوتان تیم ملی 4

اسلام آبادپرس:به مناسبت گرامیداشت عملیات غرور آفرین مرصاد، تیم ملی فوتبال پیشکسوتان کشورمان به مصاف تیم  پیشکسوتان شهرستان اسلام آبادغرب رفت.

 این بازی که عصر روز گذشته(30 تیر) در ورزشگاه شهید ریزه وندی اسلام آبادغرب برگزار شد، تیم پیشکسوتان اسلام آبادغرب  با نتیجه 5 بر 4 پیروز شد.

در این بازی محمد نوازی یک گل، داود حق دوست 2 گل و بهروز پرورش خواه یک گل برای پیشکسوتان تیم ملی و ساسان احمدی پناه 2 گل، جواد نظری 2 گل و طیب صفری یک گل برای پیشسکوتان شهرستان اسلام آباد غرب به ثمر رساندند.

 در این دیدار محمد نوازی، مجید نامجو مطلق، بهتاش فریبا، داود حق دوست، حسن شیرمحمدی، کاظم سیدعلی خانی، مرتضی فنونی زاده و بهروز پرورش خواه تیم ملی پیشکسوتان را همراهی می کردند.


انتقادشدیدرئیس هیئت فوتبال شهرستان اسلام آباد غرب ازمسئولین تربیت بدنی کرمانشاه

اسلام آبادپرس:رئیس هیئت فوتبال شهرستان اسلام آباد غرب گفت: هدف از این بازی زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و عملیات غرور آفرین مرصاد بود.

ساسان سهامی یادآور شد:این بازی از ساعت 5 عصر دیروز و در دو وقت 40 دقیقه ای برگزار شد و پس ازاین بازی دوستانه برنامه فرهنگی بازید از اماکن دیدنی استان کرمانشاه نیز برای میهمانان برگزار شد.

متاسفانه مسئولین ما شاید فراموش کرده اند که میز آنها بر پایه خون شهدا استوار است

سهامی با انتقاد از مسئولین تربیت بدنی کرمانشاه، خاطرنشان کرد: متاسفانه مسئولین ما شاید فراموش کرده اند که میز آنها بر پایه خون شهدا استوار است، چرا که هیچ یک از مسئولین استان کرمانشاه و مسئولین تربیت بدنی در این بازی حاضر نبودند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: البته استقبال مردم از این بازی بسیار گرم و پرشور بود و باتوجه به مناسب بودن شرایط ورزشگاه توانستیم در شرایط بسیار مناسبی بازی را برگزار کنیم


اسلام آبادپرس:درادامه مطلب بخوانید:

انتقاد شدید موسوی خوینی ها از هاشمی

رئيس‌جمهور يا منتقد وضع موجود؟

شهید صیاد شیرازی:یک پادگانی در اسلام آباد بود که ارتشی‌ها آنجا نبودند. منافقین آمده بودند و پادگان ارتش را گرفتند. فرمانده پادگان که سرهنگ بود، مقاومت کرده بود، همانجا اعدامش کرده بودند.
ادامه مطلب...
ارسال توسط اسلام آبادپرس

مدیرانی غیربومی که بامعیارطایفه گرایی واردشدندحالایک به یک میروند

اسلام آبادپرس:همیشه یکی ازتبعات اصلی واجتناب ناپذیرامرانتخابات عزل ونصب مدیران وتغییراتی مدیریتی میباشد.پس ازبرگزاری انتخابات مجلس نهم وپیروزی علی جلیلیان دررقابتهای انتخاباتی حوزه انتخابیه اسلام آبادغرب ودالاهو،سایت اسلام آبادپرسیکی ازمطالبات اساسی ومشترک تمامی افرادوگروههایی که به جلیلیان رای دادندپیگیری همین قضیه بوده است.درطول مدت کوتاهی که ازنمایندگی علی جلیلیان میگذردکم نبوده اندهمشهریانی که مصرانه خواهان پیگیری این مسئله ازسوی نماینده منتخب هستنداسلام آبادپرس پیامهای فراوانی رادراین رابطه ازسوی مردم خطاب به نماینده خویش دریافت نموده است.

گویاناملایماتی که مردم ازمدیران دیده اندموجب این نارضایتی شده است که اینچنین برخواسته خودپافشاری میکنندبخشی ازاین حساسیت هم به طایفه گرایی درانتصاب مدیران ونیزانتصاب مدیران غیربومی برمیگرددکه البته به گواهی تمامی مردم اسلام آبادغرب ودالاهوخودآنهاهم طایفه گرایی رادرانتصابات واموردرون اداری دردستورکارخودقراردادندو آوازه این کارفراترازمرزهای حوزه انتخابیه هم رفته است.

ضمن اینکه نماینده محترم مقام معظم رهبری وامام جمعه اسلام آبادغرب حجة الاسلام ابطحی همسوبامردم خواهان ایجادتغییرهستند.

دراین راستاتغییراتی صورت گرفته است برای مثال فریبرزپیرو(معاون سیاسی فرمانداراسلام آبادغرب)رامین پرمهر(مسئول شبکه بهداشت اسلام آبادغرب)علی عباسی(رییس جهادکشاورزی اسلام آبادغرب)که هرسه ازنیروهای وارداتی ازمنطقه سیاسیاگیلانغرب بودندباپست های خویش خداحافظی کردند.که البته عباسی باارتباطی که بانماینده جدیدسرپل ذهاب گرفته است موفق شدجایی برای خوددست وپاکندومسولیت جهادکشاورزی این شهرستان رابه دست آوردکه البته همین امر(انتصاب غیربومی)باعث اعتراض به فتح الله حسینی شود.درهمین رابطه وبلاگ سرپل سرافرازدربخشی ازنوشته خودبه نقل ازجمعی ازپرسنل جهادکشاورزی سرپل ذهاب آورده است:

یک مدیر غیر بومی(مهندس علی عباسی) بعنوان مدیر جهاد کشاورزی سرپلذهاب منصوب وپنجشنبه معرفی خواهد شد !

مدیران لایق وتوانای بومی این حوزه در بخش کشاورزی  کم نیستند که از یک نیروی غیر بومی سوخته شده استفاده شد.وما از حسینی انتظار داشتیم که از نیروی های بومی استفاده نماید.ما از پشت پرده این انتخاب اطلاع داریم وبزودی ابعاد آن را برای همگان روشن خواهیم کرد تامشخص شود که حمایت حسینی از مدیران توانا وبومی دروغ وصرفاً یک شعار است.

البته تغییرات حاصل شده رابایدبه حساب انتخاب جلیلیان گذاشت نه خودجلیلیان.بدین معناکه مدیران ارشداستان باآگاهی ازذائقه نمایندگان جدیدشهرستانهابه خاطرهمسونشان دادن خودبانمایندگان جدیدوجلب رضایت آنها به چنین  تغییراتی  دست میزنند.در واقع جلیلیان دراین تغییرات نقش آفرینی فعال نداشته است البته که سکوت وی درقبال این تغییرات خودگویای همه چیزاست واین رامدیران ارشدادارات وسازمان های استان به خوبی میدانند.ارسال توسط اسلام آبادپرس
 
تاريخ : پنجشنبه بیست و نهم تیر 1391
افتتاح جايگاه سي ان جي در اسلام آباد غرب

اسلام آبادپرس:جايگاه سوخت  سي ان جي شهيد فتاحي بمناسبت فرارسيدن ماه مبارك رمضان بعنوان چهارمين  جايگاه سوخت  سي ان جي شهرستان اسلام آباد غرب با اعتبار 10 ميليارد ريال به بهره برداري رسيد

اين چهارمين جايگاه  سي ان جي در اسلام آباد غرب است كه ظرفيت كمپرسور آن 1500 مترمكعب است و روزانه قابليت  سوخت رساني به 1200 خودرو را دارا مي باشد

اين جايگاه با اعتبار 10 ميليارد ريال ساخته شده است كه مي تواند روزانه موجب صرفه جويي 20 تا 30 هزار ليتر بنزين  شود و زمينه اشتغال 7 نفر را فراهم مي نمايد.بزودي دو جايگاه ديگر هم در سطح شهرستان به بهره برداري خواهد رسيد


پس لرزه ای دیگرازانتخابات                                                                                                                                                                                                

خداحافظی یک مدیرغیربومی دیگر

همانطورکه اسلام آبادپرس قبلا به  همشهریان عزیزاطلاع رسانی کرده بودعباسی مدیرجهادکشاورزی اسلام آبادجای خودرابه اکبرمیرزایی داد.عباسی هم ازمنطقه سیاسیاچله گیلانغرب بود.


اسلام آبادپرس:درادامه مطلب بخوانید:

 افتخار مردم نیویورک به روابط جنسی

 معلم نباید دغدغه معیشت داشته باشد

 (تصاویر) از امیرمحمد تا روشن پژوه در جلسه کابینه

احسان امینی به المپیک اعزام می شود/ پایان جنجال ها با اعزام به عنوان ذخیرهاحسان امینی به المپیک اعزام می شود/ پایان جنجال ها با اعزام به عنوان ذخیره

 عکس: خانواده بشار الأسد

استقلال در فکر گذر از مرز 600 امتیاز //استقلال هم‌اکنون با 599 امتیاز صدرنشین تاریخ 11 ساله لیگ برتر به شمار می‌رودادامه مطلب...
ارسال توسط اسلام آبادپرس

پیج رنک

آرایش

طراحی سایت